Qindra hektarë të shkrumbuar nga zjarret në Shkodër, nis verifikimi i dëmeve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nje banesë e djegur dhe qindra hektarë të shkrumbuar, është bilanci i deritanishëm i zjarreve që rrethuan Shkodrën gjatë ditës së djeshme.

Flakët u favorizuan nga era, por në orët e darkes, u arrit që të viheshin nën kontroll.

Mësohet se ka pasur edhe persona të asfiksuar dhe janë transportuar në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore.

Dy vatra zjarri janë ende aktive në fshatin Vilez në Shkllak dhe në Malin e Jushit. Gjatë paradites së sotme, pritet të fillojë edhe bilanci i dëmeve të shkaktuara.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Yjet e rokut shesin repertorin/ Collins e grupi Genesis firmosin akordin 300 mln $

Këngëtari i njohur Phil Collins dhe shokët e grupit të tij Genesis shitën të drejtat e muzikës së tyre në kuadër të një marrëveshjeje...

Skandali në botën e shahut, Carlsen mposhtet nga një 19-vjeçar dhe e akuzon për hile

E kishte cilësuar si një përballje sa për statistikë, por Magnus Carlsen kampioni i botës në shah mbeti i shtangur nga një adoleshent 19-vjeçar. Hans...

Derbi Partizani-Tirana/ Bilanci favorizon të kuqtë, Colella vlerëson kundërshtarin

Derbi Partizani-Tirana është kryendeshja e javës së 6 të Superligës Shqiptare, me të dyja klubet të cilat tashmë kanë thyer heshtjen. Përgjatë gjithë këtyre...

TË FUNDIT

Yjet e rokut shesin repertorin/ Collins e grupi Genesis firmosin akordin 300 mln $

Këngëtari i njohur Phil Collins dhe shokët e grupit të tij Genesis shitën të drejtat e muzikës së tyre në kuadër të një marrëveshjeje...

Skandali në botën e shahut, Carlsen mposhtet nga një 19-vjeçar dhe e akuzon për hile

E kishte cilësuar si një përballje sa për statistikë, por Magnus Carlsen kampioni i botës në shah mbeti i shtangur nga një adoleshent 19-vjeçar. Hans...

Derbi Partizani-Tirana/ Bilanci favorizon të kuqtë, Colella vlerëson kundërshtarin

Derbi Partizani-Tirana është kryendeshja e javës së 6 të Superligës Shqiptare, me të dyja klubet të cilat tashmë kanë thyer heshtjen. Përgjatë gjithë këtyre...

Festë në ‘Sheshin e Kuq’, Putin: Qytetarët e 4 rajoneve zgjodhën Rusinë

Disa qindra persona u mblodhën mbrëmjen e së premtes në Sheshin e Kuq, për të festuar aneksimin e territoreve ukrainase. Presidenti rus u rrethua nga...

Virozat e stinës, fluks në qendra shëndetësore/ Simptomat: temperaturë dhe rrufë

Me ndryshimin e temperaturave numri i pacientëve që i drejtohen Qendrave Shëndetësore dhe urgjencës pediatrike është rritur. "Numri i vizitave ka rritje. Mund të shkoj...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?