IMT i shembi shtëpinë, 55-vjeçari në gjendje të dehur plagos inspektorin në Tiranë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Inspektori i Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit Ilirjan Gavelli u plagos me pistoletë në bark nga shtetasi Qani Muça të premten në Tiranë.

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati zbardhi dinamikën e ngjarjes së rëndë që ndodhi pas ekzekutimit të një vendimi të IMT ndaj banesës trekatëshe në pronësi të 55-vjeçarit Muça.

Ky i fundit, i cili sipas informacioneve dyshohet se ka qenë në gjendje të dehur, nuk ka pranuar që IMT t’i shembë banesën.

Muça pretendonte ishte në proces legalizimi dhe është konfliktuar me punonjësit e IMT që kishin shkuar të shembnin banesën si ndërtim pa leje.

Debati mes 55-vjeçarit dhe punonjëse ka degraduar deri në përplasje fizike dhe një moment 55-vjeçari ka përdorur një pistoletë me të cilën ka qëlluar në bark inspektorin 52-vjeçar.

Ngjarja që ka ndodhur në mes të lagjes në zonë të populluar, çka ka rrezikuar edhe jetën e banorëve të tjerë. Një nga plumbat ka kapur dhe një automjet të parkuar aty pranë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Zgjedhjet në Brazil, Lula dhe Bolsonaro do të përballen me balotazh

Zgjedhjet e Brazilit po shkojnë në një raund të dytë në të cilin krahu i majtë Luiz Inácio Lula da Silva do të përballet...

Taksisti Bara: Ora 8:30, kulmi i trafikut në Tiranë

Taksisti Xhevit Bara tha në një intervistë për Euronews Albania se trafiku në Tiranë nis rreth orës 7:30, e ka pikun në 8:30 dhe...

Sot nis viti i ri shkollor në Kosovë pas 5 javësh grevë

Pas pezullimit të grevës pesë javore, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë. Viti i ri shkollor duhej të fillonte...

TË FUNDIT

Zgjedhjet në Brazil, Lula dhe Bolsonaro do të përballen me balotazh

Zgjedhjet e Brazilit po shkojnë në një raund të dytë në të cilin krahu i majtë Luiz Inácio Lula da Silva do të përballet...

Taksisti Bara: Ora 8:30, kulmi i trafikut në Tiranë

Taksisti Xhevit Bara tha në një intervistë për Euronews Albania se trafiku në Tiranë nis rreth orës 7:30, e ka pikun në 8:30 dhe...

Sot nis viti i ri shkollor në Kosovë pas 5 javësh grevë

Pas pezullimit të grevës pesë javore, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë. Viti i ri shkollor duhej të fillonte...

Libi, gjendet varri masiv me 42 trupa të djegur

Shërbimi i autoriteteve libiane të ngarkuara me kërkimin e personave të zhdukur njoftoi se 42 trupa të djegur u zbuluan në një varr masiv...

9 shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?