Veliaj reagon pas plagosjes së inspektorit të IMT

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Tiranë, ku inspektori i IMT, Ilirjan Gavelli u plagos me armë zjarri nga një person teksa ishte në detyrë.

Përmes një postimi në Twitter, Veliaj kërkoi nga organet e drejtësisë dënim maksimal për këdo që ngre dorë për shkak të detyrës ndaj punonjësve të shtetit, ndërsa shpreh vendosmërinë e bashkisë Tiranë për të çuar para projektet publike.

“Prej 7 vitesh Bashkia e Tiranës nuk është tërhequr nga asnjë projekt publik, as nga presidentët e lojtur, as nga rrugaçët me famëkeq të vendit! Ta harrojnë se e ndalin dot zhvillimin e qytetit si kriminelët ordinerë ashtu dhe ordinerët e politikët që frymëzojnë dhunën”, shkruan Veliaj.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Real vetëm një pikë kundër Osasunës, Benzema humbi penalltinë

Real Madridi ka barazuar kundër Osasuna në Santiago Bernabeu në ndeshjen e xhiros së shtatë të La Ligës spanjolle. Ndeshja përfundoi me rezultatin 1:1, me...

Policia zvicerane përdor plumba gome në protestën anti-Iran

Policia zvicerane ka përdorur plumba gome gjatë një proteste pranë Ambasadës së Iranit në Bern, teksa dy persona kaluan rrethojat e Ambasadës dhe hoqën...

Alpinistja u ngacmua në rrugë, Avdiu: S’do merrej seriozisht pa publikuar videon

Aktivistja Zana Avdiu ka komentuar ngjarjen e ndodhur pak ditë më parë në Pejë ku alpinistja Mrika Nikqi u ngacmua seksualisht në mes të...

TË FUNDIT

Real vetëm një pikë kundër Osasunës, Benzema humbi penalltinë

Real Madridi ka barazuar kundër Osasuna në Santiago Bernabeu në ndeshjen e xhiros së shtatë të La Ligës spanjolle. Ndeshja përfundoi me rezultatin 1:1, me...

Policia zvicerane përdor plumba gome në protestën anti-Iran

Policia zvicerane ka përdorur plumba gome gjatë një proteste pranë Ambasadës së Iranit në Bern, teksa dy persona kaluan rrethojat e Ambasadës dhe hoqën...

Alpinistja u ngacmua në rrugë, Avdiu: S’do merrej seriozisht pa publikuar videon

Aktivistja Zana Avdiu ka komentuar ngjarjen e ndodhur pak ditë më parë në Pejë ku alpinistja Mrika Nikqi u ngacmua seksualisht në mes të...

Çfarë pritet të ndodhë në takimet e liderëve evropianë në Pragë?

Praga do të jetë qendra e politikës evropiane këtë javë, pasi shumica e liderëve të kontinentit do të mblidhen për dy takime më 6...

Zgjedhjet në Brazil, Lula dhe Bolsonaro do të përballen me balotazh

Zgjedhjet e Brazilit po shkojnë në një raund të dytë në të cilin krahu i majtë Luiz Inácio Lula da Silva do të përballet...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?