Plagosi me thikë fqinjin për motive pronësie, arrestohet 68-vjeçari

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Korçës ka arrestuar autorin e plagosjes me thikë mesditën e së dielës në lagjen nr.4 të qytetit. Burime nga blutë e qytetit juglindor thonë se është vënë në pranga shtetasi Niko Prifti, 68 vjeç.

Ky shtetas gjatë një konflikti i cili dyshohet të ketë ndodhur për motive pronësie, ka plagosur me mjet prerës (thikë) shtetasin Rustem Beqiri, 60 vjeç, i cili aktualisht ndodhet në Spitalin e Korçës, nën kujdesin e mjekëve

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Cilat shtete i paguajnë më shumë dhe më pak mësuesit në Evropë?

Në cilin shtet do paguheshit më shumë dhe më pak si mësues në Evropë? Është Dita Botërore e Mësuesve, por në shumë vende, ka pak...

Rama: Pse vendosëm të mos i kërkojmë NATO-s zbatimin e nenit 5 pas sulmit kibernetik

Shqipëria u godit nga një sulm kibernetik pak muaj më parë dhe sulmi ishte aq shkatërrues, saqë qeveria konsideroi mundësinë për të kërkuar një...

Putin firmos dekretet, 4 rajonet ukrainase bëhen pronë ruse

Presidenti rus Vladimir Putin nënshkroi këtë të mërkurë katër dekrete kushtetuese për aneksimin e republikave të vetëshpallura popullore të Donjeckut, Luhanskut, Khersonit dhe Zaporizhias,...

TË FUNDIT

Cilat shtete i paguajnë më shumë dhe më pak mësuesit në Evropë?

Në cilin shtet do paguheshit më shumë dhe më pak si mësues në Evropë? Është Dita Botërore e Mësuesve, por në shumë vende, ka pak...

Rama: Pse vendosëm të mos i kërkojmë NATO-s zbatimin e nenit 5 pas sulmit kibernetik

Shqipëria u godit nga një sulm kibernetik pak muaj më parë dhe sulmi ishte aq shkatërrues, saqë qeveria konsideroi mundësinë për të kërkuar një...

Putin firmos dekretet, 4 rajonet ukrainase bëhen pronë ruse

Presidenti rus Vladimir Putin nënshkroi këtë të mërkurë katër dekrete kushtetuese për aneksimin e republikave të vetëshpallura popullore të Donjeckut, Luhanskut, Khersonit dhe Zaporizhias,...

Kampionati kombëtar i boksit, vlonjatët synojnë titullin kampion

13 boksierë, ku 6 prej tyre kanë mbërritur nga Gjermania e Belgjika do të garojnë nën emrin e një ekipi të madh siç është...

KQZ rekomandon tre ndryshime në Kodin Zgjedhor

Në pritje të nisjes së punës nga Komisioni i Posaçëm për Reformën Zgjedhore për të bërë ndryshimet e nevojshme në Kodin Zgjedhor për procesin...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?