‘Pse duhet flamuri turk në një plazh publik’, juristi: Nuk ishte zonë pakice

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Artan Manushaqe gjykon se nuk ka nevojë për një flamur të huaj në një zonë ku nuk ka pakicë kombëtare.

Plazhi i Gjirit të Lalzit, siç komentoi juristi është një zonë publike dhe si e tillë komandohet nga pushteti qendror dhe vendor.

“Ajo kabinë që keni parë ju, që hoqi flamurin zotëria administrohet nga pushteti vendor, nga hartat që janë bërë sa i takon plazheve, distancat dhe gjithë struktura menaxhuese dhe kontrolluese, monitorohet nga Inspektoriatet Mjedisore, Shëndetësore dhe Ministria e Rendit. Pra, të gjitha këto procedura të ndara janë nën autoritetin e subjektit shtet,” – sqaroi Manushaqe.

Sipas juristit pyetja që duhet ngritur është jo vetëm pse veproi në atë mënyrë qytetari, por edhe pse duhet të jetë një flamur i huaj në një zonë që është publike dhe duhet të miratohet me akt publik.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Libi, gjendet varri masiv me 42 trupa të djegur

Shërbimi i autoriteteve libiane të ngarkuara me kërkimin e personave të zhdukur njoftoi se 42 trupa të djegur u zbuluan në një varr masiv...

9 shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje...

6 arsye psikologjike përse njerëzit përfshihen në zënka 

Zënkat nuk janë asnjëherë të këndshme. Pavarësisht se më kë jeni zënë, me partnerin, një mik, koleg apo një familjar, një zënkë e fortë...

TË FUNDIT

Libi, gjendet varri masiv me 42 trupa të djegur

Shërbimi i autoriteteve libiane të ngarkuara me kërkimin e personave të zhdukur njoftoi se 42 trupa të djegur u zbuluan në një varr masiv...

9 shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje...

6 arsye psikologjike përse njerëzit përfshihen në zënka 

Zënkat nuk janë asnjëherë të këndshme. Pavarësisht se më kë jeni zënë, me partnerin, një mik, koleg apo një familjar, një zënkë e fortë...

8 shtëpi të ndërtuara në vende të pazakonta

Arkitektura mund të flirtojë me natyrën në mënyra ekspresive por delikate. Ideja në arkitekturë është shpesh për të harmonizuar, jo për të dominuar, peizazhet. Kjo mund të jetë...

Cili ka qenë viti më i keq në histori për të qenë gjallë?

Shkenca e ka gjetur edhe përgjigjen e kësaj pyetjeje të çuditshme... Përgatituni për të lexuar rreth një kohe në historinë e njerëzimit që duket sikur...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?