U arrestua pasi hoqi flamurin turk, juristi: Nuk kishte vepër penale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Artan Manushaqe tha se arrestimi i qytetarit që hoqi flamurin turk nga vendi i rojës detare nuk përbën vepër penale.

Në një intervistë për Euronews Albania ai pohoi se 48-vjeçari nuk duhet të shoqërohej nga policia.

Në rastin e Gjirit të Lalzit, aty ku ndodhi ngjarja, juristi u shpreh se duhet të mbahen tre flamuj te kabina dhe i katërti është flamuri kombëtar, pra flamuri jeshil që lejon të notosh në det, flamuri i kuq që ndalon të notosh dhe flamuri portokalli që të lejon të notosh me masa mbrojtëse.

Manushaqe komentoi se heqja e flamurit, në rast se qytetarët do të shqetësoheshin duke qenë se është ambient publik është diçka që kryhet nga organet kompetente. Ndërkohë, sipas tij qytetari nuk ka bërë asgjë me flamurin të tipit, grisje apo djegie që do të dëmtonte rëndë moralin e shtetit turk.

Një 48-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit pasi hoqi me forcë flamurin e shtetit turk nga vendi i rojës detare në Gjirin e Lalzit dhe më pas e hodhi në det.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Pasioni për pikturat nudo, vajza nga Korça që hedh në telajo imazhet bardh e zi

Kjo është Joana Mati, 20-vjeçarja nga Korça që eksperimenton me lapsin dhe letrën. Dëshira i ka lindur që e vogël, por vetëm pak kohë...

Ansi Agolli: T’i lëmë kohë kombëtares të vijë në formën e duhur

Lojtarët pavarësisht se mund të luajnë në skuadra me emër dhe që kanë bërë histori në Europë, janë sidoqoftë të rinj dhe kanë nevojë...

Rreziku që vjen nga rënia e mbeturinave hapësinore

Në fillim të këtij viti u shënuan dy incidente të veçuara me mbeturina hapësinore që u kthyen në Tokë në vende të paparashikuara. Rihyrja e...

TË FUNDIT

Pasioni për pikturat nudo, vajza nga Korça që hedh në telajo imazhet bardh e zi

Kjo është Joana Mati, 20-vjeçarja nga Korça që eksperimenton me lapsin dhe letrën. Dëshira i ka lindur që e vogël, por vetëm pak kohë...

Ansi Agolli: T’i lëmë kohë kombëtares të vijë në formën e duhur

Lojtarët pavarësisht se mund të luajnë në skuadra me emër dhe që kanë bërë histori në Europë, janë sidoqoftë të rinj dhe kanë nevojë...

Rreziku që vjen nga rënia e mbeturinave hapësinore

Në fillim të këtij viti u shënuan dy incidente të veçuara me mbeturina hapësinore që u kthyen në Tokë në vende të paparashikuara. Rihyrja e...

Auditi në PD për financimet ruse, Bozdo: Hetim deri në fund

Akuzat nga Shtetet e Bashkuara se Partia Demokratike ka marrë financime ruse do të hetohen nga një komision auditi i përbërë nga 5 anëtarë. Për...

Putin pritet të shpallë aneksimin e rajoneve të Ukrainës

Presidenti rus, Vladimir Putin pritet që të njoftojë për bashkimin e rajoneve të pushtuara të Ukrainës me Federatën Ruse gjatë adresimit të tij në...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?