29-vjeçarja përplas me makinë 3 persona, 5 ngjarjet kryesore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa
  • Aksident në Tiranë, 3 të lënduar

Një aksident me tre të lënduar është shënuar të hënën në mbrëmje në Tiranë.

Burime për Euronews Albania konfirmojnë se ngjarja ka ndodhur afër zonës që njihet si Kodra e Diellit, ndërsa rrethanat e ngjarjes nuk janë bërë ende të ditura.

Lexoni për më shumë: Aksident në Tiranë, 3 të lënduar

  • 5 mijë € bileta në koncertin e Noizy, Jonida Shehu tregon pse shkoi në ‘Alpha Show’

Në koncertin ‘Alpha Show’ të reperit Noizy, i mbajtur një ditë më parë në kryeqytet një biletë u shit deri në 5000 euro, në arenën VIP ndërkohë që në total u shitën rreth 18 mijë bileta.

Moderatorja Jonida Shehu tha në një intervistë për Euronews Albania se koncerti, ku kishte shkuar fillimisht për shkak të angazhimit të bashkëshortit të saj në organizimin e tij, ishte një show i vërtetë në të gjithë komponentët, që gjë e dëshmon fakti sipas saj, që u shit një numër rekord biletash.

Lexoni për më shumë: 5 mijë € bileta në koncertin e Noizy, Jonida Shehu tregon pse shkoi në’Alpha Show’

Foto ilustruese

  • Rikthehet furnizimi i rregullt me energji elektrike në Kosovë

Ministria e Ekonomisë ka njoftuar se duke u nisur nga situata botërore me krizën energjetike që ka prekur edhe rajonin, të gjitha institucionet përgjegjëse po punojnë intensivisht dhe në koordinim për sigurinë e furnizimit me energji elektrike.

Lexoni për më shumë: Rikthehet furnizimi i rregullt me energji elektrike në Kosovë

  • Grabitet shtëpia e Mariah Carey-t

Një incident fatkeq i ka ndodhur këngëtares Mariah Carey ndërsa ishte me pushime.

“Page Six” raporton se në korrik, ndërsa Carey ishte me pushime në Capri të Italisë shtëpia e saj në Atlanta u grabit.

Lexoni për më shumë: Grabitet shtëpia e Mariah Carey-t

Talebanet ne Afganistan

  • Një vit nga kthimi në pushtet, talebanët festojnë ‘fitoren’ ndaj amerikanëve

Talebanët në Afganistan mbushën rrugët e Kabulit për të festuar njëvjetorin e kthimit në pushtet.

E shpallur ditë pushimi, e hëna shënoi 12 muajt e para qeverisje të rebelëve, mes një krize ekonomike serioze. Ata brohorisnin parulla fitoreje dhe u pozicionuan për foto pranë ambasadës amerikane.

Lexoni për më shumë: Një vit nga kthimi në pushtet, talebanët festojnë ‘fitoren’ ndaj amerikanëve

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Mesa duket shumica e njerëzve kanë një ngjyrë të preferuar, ja cila është ajo

Kjo është ngjyra e preferuar e shumicës së njerëzve në botë – dhe ajo më pak e preferuara. Ndërsa mjetet statistikore u përmirësuan ndjeshëm gjatë...

Incidente në derbin Partizani-Tirana, portieri i bardhebluve goditet nga tifozeria

Incidente të rënda kanë shoqëruar derbin Partizani-Tirana që po luhet në ‘Air Albania’ që nga ora 19:00. Ndërsa Tirana udhëheq 0-2 në derbi, tifozët kanë...

Larg konsensusit për territorialen, PS e PD mblidhen edhe për reformë zgjedhore

E hëna e 3 tetorit pritet të fillojë me një anxhendë të ngjeshur parlamentare për ligjvënësit shqiptarë. Puna do të nisë fillimisht në komisionin...

TË FUNDIT

Mesa duket shumica e njerëzve kanë një ngjyrë të preferuar, ja cila është ajo

Kjo është ngjyra e preferuar e shumicës së njerëzve në botë – dhe ajo më pak e preferuara. Ndërsa mjetet statistikore u përmirësuan ndjeshëm gjatë...

Incidente në derbin Partizani-Tirana, portieri i bardhebluve goditet nga tifozeria

Incidente të rënda kanë shoqëruar derbin Partizani-Tirana që po luhet në ‘Air Albania’ që nga ora 19:00. Ndërsa Tirana udhëheq 0-2 në derbi, tifozët kanë...

Larg konsensusit për territorialen, PS e PD mblidhen edhe për reformë zgjedhore

E hëna e 3 tetorit pritet të fillojë me një anxhendë të ngjeshur parlamentare për ligjvënësit shqiptarë. Puna do të nisë fillimisht në komisionin...

Dendias: Greqia ‘e hapur’ për bisedime me Turqinë nëse Ankaraja ndalon provokimet

Ministri i Jashtëm i Greqisë thotë se vendi i tij është i hapur për bisedime me Turqinë, por vetëm nëse Ankaraja ndal provokimet e...

‘Vera andrron detin’ në kinema, filmi mbi pabarazinë gjinore merr çmimin Golden Sun

Filmi kosovar ‘Vera andrron detin’ me skenar nga Doruntina Basha dhe regji të Kaltrina Krasniqit u shfaq premierë të shtunën për publikun. Vera, një grua në...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?