Asnjë viktimë, 89 të infektuar me COVID në Shqipëri

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nga 321 testime të kryera në 24 orët e fundit në Shqipëri, 89 qytetarë rezultuan të infektuar me COVID-19.

Nuk pati asnjë humbje jete, ndërsa 179 qytetarë u shëruan duke e çuar numrin e të shëruarve që prej fillimit të pandemisë në 314,991.

Janë 3,331 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 27 pacientë.

Nisur nga rritja e numrit të qytetarëve të prekur nga Covid19, Ministria e Shëndetësisë i bën sërish thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid, thuhej në njoftimin e ministrisë.

Çdo person mbi 12 vjeç, mund të vaksinohet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Berisha: Në sistemin TIMS janë zhdukur gjurmët e udhëtimeve të Ballës me trafikantët

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha është shprehur në një konferencë për mediat sistemi TIMS dhe MEMEX u shkatërrua me qëllim që të fshihte...

Bogdani: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë Tiranë, ma ka kërkuar baza

Ish-deputeti demokrat Gert Bogdani thotë se është i gatshëm që të kandidojë për Bashkinë Tiranë në zgjedhjet e ardhshme lokale. Në një intervistë për Euronews...

Lejoi kalimin e paligjshëm të kufirit, pezullohet efektivja e policisë Durrës

Drejtoria Rajonale e Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore Durrës ka pezulluar nga detyra një efektive policie për shpërdorim detyre. “Punonjësja e policisë A. B., e cila...

TË FUNDIT

Berisha: Në sistemin TIMS janë zhdukur gjurmët e udhëtimeve të Ballës me trafikantët

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha është shprehur në një konferencë për mediat sistemi TIMS dhe MEMEX u shkatërrua me qëllim që të fshihte...

Bogdani: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë Tiranë, ma ka kërkuar baza

Ish-deputeti demokrat Gert Bogdani thotë se është i gatshëm që të kandidojë për Bashkinë Tiranë në zgjedhjet e ardhshme lokale. Në një intervistë për Euronews...

Lejoi kalimin e paligjshëm të kufirit, pezullohet efektivja e policisë Durrës

Drejtoria Rajonale e Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore Durrës ka pezulluar nga detyra një efektive policie për shpërdorim detyre. “Punonjësja e policisë A. B., e cila...

Në cilat vende po aplikohet ‘java me 4 ditë’

Bisedat rreth javës 4-ditore të punës janë rindezur nga pandemia COVID-19, me punëtorët dhe punëdhënësit që rimendojnë rëndësinë e fleksibilitetit dhe përfitimeve në vendin...

Ales Bialiatski: Kush është fituesi i Çmimit Nobel për Paqe?

Ales Bialiatski është një aktivist i shquar bjellorus i të drejtave të njeriut, i cili aktualisht po mbahet në burg pa gjyq. Bialiatski, 60 vjeç,...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?