Burg për 55-vjeçarin Qani Muça, avokatja tërhiqet nga ‘të lumtë pushka’

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qani Muça akuzohet për vrasje ndaj funskionarëve publik, mbetur në tentativë dhe armëbajtje pa leje.

Pendesa e tij dhe pretendimi se e plagosi inspektorin e IMT-së ne gjëndje të tronditjes së fortë psikike pasi i shëmbën shtëpinë, nuk e shpëtoi nga arresti me burg.

Prokuroria thotë se për plagosjen e inspektorit Ilirjan Gavelli, Qani Muça përdori një pistoletë ‘Tokarov’, ndërsa më herët e ofendoi më fjalë të rënda dhe u konfrontuan fizikisht, por mbrojtja ka një tjetër version.

Për legalizimin e banesës 3 katëshe, Qani Muça priste që nga viti 2006.

Në dosjen e prokurorisë që bazohet në dëshminë e disa policëve thuhet se gjatë shoqërimit në komisariat ai është shprehur “Këta duhen vrarë të gjithë se janë kriminela”.

Në reagimin ku dënoi ngjarjen kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj foli për një projekt publik por mbrojtja sërish ka një variant tjetër.

Vetë avokatja Kalaja, njeherazi kryetare e komisionit të apelimit në Partinë Demokratike po hetohet për nxitje të autorit të krimit dhe thirrje për veprime të dhunshme nga policia e Tiranës, për shkak se një ditë pas ngjarjes përdori shprehjen “ të lumtë pushka ” në një postim në FB.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

TË FUNDIT

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

Refuzon të shkojë në luftë, burri rus i vë flakën vetes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin Ryazan në Moskë. Sipas mediave të huaja, një burrë me origjinë ruse i ka vënë flakën vetes...

Vllaznia humbet në Vlorë, ndeshja vuloset 2 -1 që në pjesën e parë

Flamurtari ka surprizuar në Vlorë teksa në ndeshjen e parë të 116 të finales së Kupës së Shqipërisë mposht 2 me 1 Vllazninë e...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?