‘Shqipëria pa zot shtëpie’, Molla: Jo flamur të huaj në institucionet shtetërore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Leon Molla, një qytetar shqiptar i shpallur ‘non grata” nga Turqia pasi ishte organizatori i një proeste ku u hoq flamuri turk në HEC-in e Mirditës në 2017-ën, thotë se në Francë, shtet në të cilin jeton aktualisht, nëse vendos një flamur të huaj, arrestohesh dhe merr dënim tëc aktuar.

Në një intervistë për “Euronews Albania”, Molla tha se në Shqipëri ndodh e kundërta, ku secili mund të vendosë flamuj të shteteve të tjera, e ku sipas tij, tregon se vendi ynë nuk ka zot shtëpie.

Molla deklaroi se asnjë flamur i huaj nuk duhet të vendoset në institucionet shtetërore dhe ndërtesat private.

“Këtu në Francë, nëse vendos një flamur të huaj, jo atë francez, por të huaj, automatikisht arrestohesh dhe dënohesh. Ndërsa, në Shqipëri, kush ngrihet më parë vendos flamurin amerikan, flamurin turk. Tani ka mundësi, sepse janë tendencat për t’u hapur Ballkani i Hapur, do shohim flamuj serbë. Me pak fjalë, Shqipëria është pa zot shtëpie. Asnjë flamur i huaj nuk duhet të vendoset në institucionet shtetërore apo ndërtesat private”, theksoi ai.

Ndër të tjera, Molla nënvizoi se i jep të drejtë qytetarit i cili bëri të njëjtin veprim si ai ditën e djeshme në plazhin e Gjirit të Lalëzit, ku hoqi flamurin turk nga kulla e vrojtimit dhe e hodhi në det.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

TË FUNDIT

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

Refuzon të shkojë në luftë, burri rus i vë flakën vetes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin Ryazan në Moskë. Sipas mediave të huaja, një burrë me origjinë ruse i ka vënë flakën vetes...

Vllaznia humbet në Vlorë, ndeshja vuloset 2 -1 që në pjesën e parë

Flamurtari ka surprizuar në Vlorë teksa në ndeshjen e parë të 116 të finales së Kupës së Shqipërisë mposht 2 me 1 Vllazninë e...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?