Temperatura deri në 38 gradë të premten, parashikimi i motit për javën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Meterologia e Meteoalb, Lajda Porja tha se gradualisht po i vjen fundit freskimit të motit dhe se do të rikthehen temperaturat e larta në vend.

Për “Euronews Albania”, Porja u shpreh se e mërkura, e enjtja dhe e premtja do të jenë tre ditë të nxehta.

Sipas saj, të premten temperaturat do të kapin vlerën deri në 38 gradë. Ndërsa, shtoi se fundjava do të jetë përsëri më e freskët.

“Do thoja që gradualisht po i vjen fundi freskimit të motit, pritet që i gjithë territori sot të shënojë vlerën 31 gradë, kryesisht në qarkun Elbasan dhe Tiranë. Zonat bregdetare janë kryesisht me mot të kthjellët, vranësira të pranishme, nuk priten reshje sot. Duke filluar nga nesër ne do të kemi ndryshim të tablosë termike. Ka aktivizim të masave ajrore me origjinë afrikane, në vendin fqinj, në brigjet greke do jetë edhe epiqendra e kësaj vale.

Megjithatë, e mërkura, e enjtja dhe e premtja do të shënojnë temperatura duke kulmuar ditën e premte, edhe 37 apo 38 gradë, në shumë zona të ultësirës perëndimore. Gjatë fundjavës do ketë sërish freskim të motit, të shtunë do ketë rënie të temperaturave deri në 33 gradë, do ketë edhe rrebeshe afatshkurta shiu”, theksoi meterologia.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

TË FUNDIT

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

Refuzon të shkojë në luftë, burri rus i vë flakën vetes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin Ryazan në Moskë. Sipas mediave të huaja, një burrë me origjinë ruse i ka vënë flakën vetes...

Vllaznia humbet në Vlorë, ndeshja vuloset 2 -1 që në pjesën e parë

Flamurtari ka surprizuar në Vlorë teksa në ndeshjen e parë të 116 të finales së Kupës së Shqipërisë mposht 2 me 1 Vllazninë e...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?