Mjekët shqiptarë i shpëtojnë jetën turistes italiane

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në një intervistë për Euronews Albania, gazetarja Ortensa Budlla solli rastin e një turisteje e cila ishte dërguar me urgjencë drejt maternitetit të Tiranës.

Sabrina, 23 vjeç kishte ardhur me pushime bashkë me të fejuarin 27-vjeçar në Sarandë. Ajo nuk ishte ndjerë mirë dhe kishte shkuar në urgjencën e Sarandës. Gazetarja tregoi se pas një qetësuesi, vajza ishte larguar, por dhimbjet kishin nisur përsëri.

Në këto kushte, mjekët e Sarandës thanë se vajza ka nevojë për një ndërhyrje që nuk mund të kryhej në qendrën shëndetësore atje, ndaj u transportua menjëherë në maternitetin e Tiranës.

Menjëherë gjendja e saj shëndetësore u stabilizua, ndërsa mjekët pohuan se një vonesë e vogël mund t’i kishte kushtuar jetën.

27-vjeçari që e shoqëronte u shpreh se shërbimi mjekësor ishte fantastik dhe mund ta krahasonte me atë në Itali.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Një uragan shkatërrues gjunjëzoi pjesë të SHBA-së

Ian, një nga uraganet më të forta dhe më të këqija që ka goditur ndonjëherë SHBA-në, mori 54 jetë, me 47 vdekje të konfirmuara...

Ish-ambasadori Gashi shpjegon si funksionon Bosnje-Hercegovina: Ka 14 qeveri

Flamur Gashi, ish-ambasador në Bosnje dhe Hercegovinë tregoi në një intervistë për Euronews Albania se Bosnje Hercegovina përveçse një shtet në tërësi ka disa...

Të parafundit në rajon, rritja ekonomike ngadalësohet në tremujorin e dytë të vitit

Rritja ekonomike në tremujorin e dytë të këtij viti është poshtë parashikimit të BERZH-it për 2022-shin. BERZH uli në 3 për qind rritjen e ekonomike...

TË FUNDIT

Një uragan shkatërrues gjunjëzoi pjesë të SHBA-së

Ian, një nga uraganet më të forta dhe më të këqija që ka goditur ndonjëherë SHBA-në, mori 54 jetë, me 47 vdekje të konfirmuara...

Ish-ambasadori Gashi shpjegon si funksionon Bosnje-Hercegovina: Ka 14 qeveri

Flamur Gashi, ish-ambasador në Bosnje dhe Hercegovinë tregoi në një intervistë për Euronews Albania se Bosnje Hercegovina përveçse një shtet në tërësi ka disa...

Të parafundit në rajon, rritja ekonomike ngadalësohet në tremujorin e dytë të vitit

Rritja ekonomike në tremujorin e dytë të këtij viti është poshtë parashikimit të BERZH-it për 2022-shin. BERZH uli në 3 për qind rritjen e ekonomike...

Të vdekur dhe të djegur, civilë ukrainas shtrihen të vrarë pas tërheqjes ruse

Ndërsa forcat ruse u tërhoqën nga periferia e qytetit lindor të Ukrainës, nëpër rrugë u panë trupat e civilëve të vdekur dhe të djegur. Të...

Japonia, Australia dhe SHBA-ja dënojnë stërvitjet e Kinës pranë Tajvanit 

Ministri japonez i Mbrojtjes Hamada Yasukazu, sekretari amerikan i mbrojtjes Lloyd Austin dhe zv. kryeministri dhe ministri i Mbrojtjes së Australisë Richard Marles dënuan...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?