Kanabis me postë nga Britania e Madhe, arrestohen dy të rinjtë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy persona janë arrestuar nga policia në kuadër të operacionit të koduar “Green mail 2”.

David Shehu dhe Mariglen Vata, të dy 18 vjeç, u vunë në pranga nga uniformat blu pasi kishin porositur një sasi kanabisi që ju dërgua me postë nga Britania e Madhe.

Arrestimi i tyre u bë në vendin e quajtur “Rreth Rrotullimi” në Plepa Durrës, teksa po udhëtonin drejt Tiranës.

Nga hetimet ka rezultuar se dy pako me lëndën narkotike nga Britania e Madhe,  erdhën me postë (Koli Post) në Tiranë dhe më pas kanë shkuar në filialin e postës në lagjen nr.13 në Durrës.

Porositësi i drogës ishte Mariglen Vata, i cili për të tërhequr pakot me drogë ka dërguar David Shehun. Hetimet u zhvilluan nën drejtimin e prokurorit Bledar Valikaj.

Shehut iu kapën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 2 pako me mbishkrimin “Ardit Brahaj”dhe “Armir Cena”, me peshë 336 gramë lëndë narkotike dyshuar Cannabis Sativa.

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Mesa duket shumica e njerëzve kanë një ngjyrë të preferuar, ja cila është ajo

Kjo është ngjyra e preferuar e shumicës së njerëzve në botë – dhe ajo më pak e preferuara. Ndërsa mjetet statistikore u përmirësuan ndjeshëm gjatë...

Incidente në derbin Partizani-Tirana, portieri i bardhebluve goditet nga tifozeria

Incidente të rënda kanë shoqëruar derbin Partizani-Tirana që po luhet në ‘Air Albania’ që nga ora 19:00. Ndërsa Tirana udhëheq 0-2 në derbi, tifozët kanë...

Larg konsensusit për territorialen, PS e PD mblidhen edhe për reformë zgjedhore

E hëna e 3 tetorit pritet të fillojë me një anxhendë të ngjeshur parlamentare për ligjvënësit shqiptarë. Puna do të nisë fillimisht në komisionin...

TË FUNDIT

Mesa duket shumica e njerëzve kanë një ngjyrë të preferuar, ja cila është ajo

Kjo është ngjyra e preferuar e shumicës së njerëzve në botë – dhe ajo më pak e preferuara. Ndërsa mjetet statistikore u përmirësuan ndjeshëm gjatë...

Incidente në derbin Partizani-Tirana, portieri i bardhebluve goditet nga tifozeria

Incidente të rënda kanë shoqëruar derbin Partizani-Tirana që po luhet në ‘Air Albania’ që nga ora 19:00. Ndërsa Tirana udhëheq 0-2 në derbi, tifozët kanë...

Larg konsensusit për territorialen, PS e PD mblidhen edhe për reformë zgjedhore

E hëna e 3 tetorit pritet të fillojë me një anxhendë të ngjeshur parlamentare për ligjvënësit shqiptarë. Puna do të nisë fillimisht në komisionin...

Dendias: Greqia ‘e hapur’ për bisedime me Turqinë nëse Ankaraja ndalon provokimet

Ministri i Jashtëm i Greqisë thotë se vendi i tij është i hapur për bisedime me Turqinë, por vetëm nëse Ankaraja ndal provokimet e...

‘Vera andrron detin’ në kinema, filmi mbi pabarazinë gjinore merr çmimin Golden Sun

Filmi kosovar ‘Vera andrron detin’ me skenar nga Doruntina Basha dhe regji të Kaltrina Krasniqit u shfaq premierë të shtunën për publikun. Vera, një grua në...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?