“Dua drejtësi e mbrojtje nga shteti”, reagon nëna e 19-vjeçarit që u vra në Shkodër

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka reaguar për herë të parë Elvira Xhenje, nëna e 19-vjeçarit Erjon Xhenje, i cili u vra mbrëmjen e 18 shtatorit në Shkodër.

Në një reagim për mediat, ajo kërkon drejtësi nga shteti si dhe kërkon që t’i merret në mbrojtje familja e saj pasi ndihen të pasigurt.

Nëna e viktimës, e indinjuar thotë se portalet e goditën për herë të dytë Erjonin pasi sipas saj i cenuan dinjitetin.

Reagimi i plotë

Jam Elvira Xhenje nëna e të ndjerit Erjon Xhenje, të riut që u vra në Shkodër 18 ,09,2022.Vasja e djalit tonë ka qenë një tronditje e madhe për familjen tonë, dhe jo vetëm.

Dhimbjen për fjalin tim e kam parë në sytë e të gjithë prindërve që në sytë e mi kanë parë veten e tyre, sesi një fëmije të pafajshëm i merret jeta me të padrejtë.

Dhimbjen për Erjonin e kam parë në sytë e të rinjve që e kuptojnë se sa të pasigurt dhe e pavlerë është jeta në Shqipëri.

Fatkeqësia e djalit tim ishte se kushërinjtë e tij janë me precedent penale. Ky fakt i dha të drejtën droës kriminale që të ia marrë pa mëshirë jetën djalit tim. Ky fakt i dha të drejtë portaleve që ta godasin për herë të dytë Erjonin duke cenuar dinjitetin e tij me informacione të pavërteta dhe duke trazuar shpirtrat e familjarëve sërish.

Erjon Xhenje, ka qenë student i degës fizioterapi. Ka qenë një ri me angazhime në jetën personale dhe shoqërore. Erjoni është edukuar me vlera dhe i ka manifestuar në damilje dhe në rrethin e tij të pastër shoqëror.

Kërkoj drejtësi nga shtetit. Kërkoj gjithashtu që familja ime të merret në mbrojtje pasi ndihemi të pambrojtur. Erjoni ka qenë një djalë besimtar. Jam e sigurt që au është në lule në xhenet. Allahu e pastë në mbrojtje pasi në ketë jetë ka padrejtësi.

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

TË FUNDIT

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

Refuzon të shkojë në luftë, burri rus i vë flakën vetes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin Ryazan në Moskë. Sipas mediave të huaja, një burrë me origjinë ruse i ka vënë flakën vetes...

Vllaznia humbet në Vlorë, ndeshja vuloset 2 -1 që në pjesën e parë

Flamurtari ka surprizuar në Vlorë teksa në ndeshjen e parë të 116 të finales së Kupës së Shqipërisë mposht 2 me 1 Vllazninë e...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?