Rusët dynden në Beograd pas thirrjes së Putin për mobilizim ushtarak | 5 zhvillime

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa
  • Rusët dynden në Serbi, deri në 9 mijë euro bileta nga Moska për në Beograd

Një biletë për të fluturuar nga Moska në drejtim të Beogradit ka arritur deri në 9 mijë euro.

Kështu u shpreh gazetari Idro Seferi për emisionin “Sot” në “Euronews Albania”, përmes një lidhjeje të drejpërdrejtë nga aeroporti i Beogradit.

Ai u shpreh se rreth 30 mijë rusë kanë ardhur në kryeqytetin serb, që pas nisjes së konfliktit me Ukrainën.

Lexoni për më shumë: Rusët dynden në Serbi, deri në 9 mijë euro bileta nga Moska për në Beograd

  • Çfarë i bindi rusët të ngrihen më në fund kundër Putinit?

Ligje sekrete, protesta masive, grumbullime nëpër kufij, ç’po ndodh në Rusi?

Policia rrahu dhe arrestoi burra dhe gra që dolën në rrugë në qytete në mbarë Rusinë këtë të mërkurë.

Arsyeja kryesore për këtë thuhet se ishte një ligj i miratuar fshehurazi nga Vladimir Putin, sipas të cilit 1 milion rusë të tjerë mund të dërgohen për të luftuar në Ukrainë.

Lexoni për më shumë: Çfarë i bindi rusët të ngrihen më në fund kundër Putinit?

Protestë në Rusi

  • Taulant Balla: Çfarë di për ‘non gratan’ e Sali Berishës nga Bashkimi Evropian

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla thotë se është çështje kohe që kryedemokrati Sali Berisha të shpallet ‘non grata’ nga Bashkimi Evropian.

Në emisionin “Now” në “Euronews Albania”, Balla u shpreh se presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen duke iu adresuar Parlamentit Evropian, është shprehur se BE duhet të aplikojë të njëjtat instrumenta si SHBA-të dhe Britania e Madhe, për personat që minojnë demokracinë në vendet aspirante që duan të anëtarësohen në BE.

Lexoni për më shumë: Taulant Balla: Çfarë di për ‘non gratan’ e Sali Berishës nga Bashkimi Evropian

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla

  • Vrasja e 19-vjeçarit në Shkodër, kush është personi për të cilin dyshon policia

Policia e Shkodrës ka një emër të dyshuar për vrasjen e 19-vjeçarit Erjon Xhenje, ngjarje e ndodhur pak ditë më parë në qytetin verior.

Bajram Çekorja, djali i Ismet Cekores i cili u vra pak metra nga banesa e tij, dyshohet të jetë autori i mundshëm i vrasjes së 19-vjeçarit.

Ky i fundit, së bashku me 2 persona të tjerë, mendohet të kenë kryer krimin pasi Xhenje  ka dhënë informacion për lëvizjet e Ismet Çekores në zonë.

Lexoni për më shumë: Vrasja e 19-vjeçarit në Shkodër, kush është personi për të cilin dyshon policia

19-vjeçari Erjon Xhenje

  • Produktet ‘Wudy’, përfaqësuesi i kompanisë: U njoftova një ditë para AKU-së

Sokol Meqemeja, përfaqësuesi i kompanisë, “Frigo Food” që importon salçiçet ‘Wudy’, thotë se problemi me këtë produkt ushqimor është ngritur nga fabrika në Itali dhe se është njoftuar një ditë para Autoritetit Kombëtar të Ushqimit.

Në emisionin “Sot” në “Euronews Albania”, Meqemeja u shpreh se në fabrikë ka qenë i pranishëm ministri italian i Bujqësisë dhe është mbyllur loti i fabrikës ku u paraqit problemi.

Lexoni për më shumë: Produktet ‘Wudy’, përfaqësuesi i kompanisë: U njoftova një ditë para AKU-së

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

TË FUNDIT

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

Refuzon të shkojë në luftë, burri rus i vë flakën vetes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin Ryazan në Moskë. Sipas mediave të huaja, një burrë me origjinë ruse i ka vënë flakën vetes...

Vllaznia humbet në Vlorë, ndeshja vuloset 2 -1 që në pjesën e parë

Flamurtari ka surprizuar në Vlorë teksa në ndeshjen e parë të 116 të finales së Kupës së Shqipërisë mposht 2 me 1 Vllazninë e...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?