Banorët e prekur nga tërmeti në Durrës po ndërtojnë vetë shtëpitë 

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prej 23 vitesh në Itali, Dashuria dhe Amni Hoxha, menduan të blinin një apartament në qytetin e tyre, Durrës. Por tërmeti i 26 nëntorit, ia ndryshoi planet.

“Vendosëm se vijmë gjatë muajve të verës, që të vijnë nipër e mbesa, të bëjnë pushime në vend të vet, ngelën të varfrit atje,” – thanë ata, ndërsa sot po e rindërtojnë vetë apartamentin.

Kanë përfituar 5 milion lekë të vjetra nga shteti, por kostot janë shumë më të larta.

Nuk i kanë përjetuar lëkundjet e 26 nëntorit. Fati deshi që atë ditë të ishin në fluturim për në Itali. Amniu përlotet kur kujton mundin e një jete të hedhur poshtë.

“Është fatkeqësi, nuk ngarkoj asnjë për këtë janë punët e Zotit, por shteti zero, është i pafuqishëm, këtu nuk e di, nuk ekzistonka, se kam ditur kështu,” – tha ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Rama: Dramatike nëse vërtetohet se Meta ka qenë spiun, s’e bëra unë president

Kryeministri Edi Rama, deklaroi se nëse vërtetohet se kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka qenë spiun është dramatike. Në një intervistë për Euronews...

‘Nuk ka shanse të kem pazar me ndërtuesit’, Rama: S’do e merrnit vesh

Kryeministri Edi Rama thotë se nuk ka pazare mes tij dhe ndërtuesve, pasi nëse kjo do të ishte e vërtetë, nuk do bëhej publike...

Të pathënat e largimit të Arben Ahmetajt, Rama: Llumi nuk mbaron

Kryeministri Edi Rama, tha se lojtarët në një skuadër lëvizin nga një vend tek tjetri, kur u pyet për largimin e Arben Ahmetajt nga...

TË FUNDIT

Rama: Dramatike nëse vërtetohet se Meta ka qenë spiun, s’e bëra unë president

Kryeministri Edi Rama, deklaroi se nëse vërtetohet se kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka qenë spiun është dramatike. Në një intervistë për Euronews...

‘Nuk ka shanse të kem pazar me ndërtuesit’, Rama: S’do e merrnit vesh

Kryeministri Edi Rama thotë se nuk ka pazare mes tij dhe ndërtuesve, pasi nëse kjo do të ishte e vërtetë, nuk do bëhej publike...

Të pathënat e largimit të Arben Ahmetajt, Rama: Llumi nuk mbaron

Kryeministri Edi Rama, tha se lojtarët në një skuadër lëvizin nga një vend tek tjetri, kur u pyet për largimin e Arben Ahmetajt nga...

Rama ‘vulos’ Bashkinë e Tiranës: S’kemi kandidaturë më të mirë se Veliaj

Kryeministri Edi Rama thotë se aktualisht, Partia Socialiste nuk ka kandidaturë më të mirë se kryebashkiaku Erion Veliaj, për zgjedhjet e ardhshme lokale në...

Rama: Do godasim me dronë turq, koha është e paparashikueshme

Kryeministri Edi Rama deklaroi se dronët e blerë nga Turqia, mund të përdoren edhe për goditje, në rast se do të jetë e nevojshme. Në...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?