Pritet të arrestohen mjekë të tjerë të Spitalit të Traumës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Burime për Euronews Albania bëjë me dije se përveç mjekut reumatolog tek Spitali i Traumës pritet të ketë edhe arrestime të tjera.

Mesditën e sotme ra në prangat e policisë një mjek tek spitali i Traumës, Fitim Marku.

Marku dyshohet të jetë kapur në flagrancë brenda ambienteve të spitalit duke marrë ryshfet nga pacientët. Shuma nuk është e konfirmuar, ndërkohë që hetimet vijojnë.

Në ambientet e Spitalit të Traumës ndodhen ende efektivë civilë të policisë, të cilët po bëjnë sekuestrimin e disa prej kartelave të pacientëve dhe regjistrin e mjekut.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Sa paguhen mjekët në Gjermani?

Mjeku shqiptar, Rexhail Ramadani thotë se paga në Gjermani është shumë më e lartë sesa në Maqedoninë e Veriut, prej nga ku emigroi. Në një...

Çumani: Qendra e fëmijëve jetimë në Borsh po privatizohet. Thirrja për Ramën e SPAK

Drejtor i Përgjithshëm i Institutit Kombëtar të Integrimit të Jetimëve Shqiptarë, Ilir Çumani, shprehet se qendra e fëmijëve jetimë në Borsh po gllabërohet nga...

Nisma e BE-së, karikues universal për celularët dhe tabletat nga viti 2024

Me një shumicë dërrmuese prej 602 votash pro, përballë 13 kundër dhe 8 abstenim, Parlamenti Evropian miratoi rregulla të reja për një karikues universal...

TË FUNDIT

Sa paguhen mjekët në Gjermani?

Mjeku shqiptar, Rexhail Ramadani thotë se paga në Gjermani është shumë më e lartë sesa në Maqedoninë e Veriut, prej nga ku emigroi. Në një...

Çumani: Qendra e fëmijëve jetimë në Borsh po privatizohet. Thirrja për Ramën e SPAK

Drejtor i Përgjithshëm i Institutit Kombëtar të Integrimit të Jetimëve Shqiptarë, Ilir Çumani, shprehet se qendra e fëmijëve jetimë në Borsh po gllabërohet nga...

Nisma e BE-së, karikues universal për celularët dhe tabletat nga viti 2024

Me një shumicë dërrmuese prej 602 votash pro, përballë 13 kundër dhe 8 abstenim, Parlamenti Evropian miratoi rregulla të reja për një karikues universal...

Gazetari: Hakerat kryen sulmet kibernetike nga territori shqiptar

Gazetari Fatos Mahmutaj thotë se hakerat iranianë kryen sulmet kibernetike ndaj sistemeve digjitale dhe qeveritare, teksa ndodheshin në territorin shqiptar. Në një intervistë për Euronews...

Humb jetën 2-vjeçari në Itali nga mbidoza e hashashit

Nicolo Feltrin, 2-vjeçar nga Longarone, ka humbur jetën në spitalin në Pieve di Cadore, për shkak të mbidozës së hashashit. Mediat e huaja, bëjnë me...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?