Politikë

Politikë

Deputetë të PD-së depozitojnë projekt-rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë

Deputetët e Partisë Demokratike depozituan sot në Kuvendi një projekt -rezolutë për dënimin e masakrës dhe gjenocidit serb në Kosovë. Në cilësinë e kryetarit të...

Alibeaj nuk kishte shumicën e deputetëve në mbledhjen e djeshme, thotë Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se në mbledhjen e djeshme të thirrur nga Enkelejd Alibeaj, ishin edhe katër deputetë të cilët nuk...

Berisha: Dumani të rrëfejë çdo krim, banda e Elbasanit lidhje me qeverinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka kërkuar që Nuredin Dumani të rrëfejë të gjitha krimet që ka kryer, pasi deri më tani ka...

‘Kthimi i 3,800 rekurseve’, Berisha: Rama ka kapur Gjykatën e Lartë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka kapur Gjykatën e Lartë përmes kreut të këtij institucioni, Sokol Sadushi. Në...

Mesatare më e ulët për t’u pranuar në universitet

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi deklaroi se gjatë mbledhjes së sotme të Këshillit të Ministrave u vendos ulja e mesatares nga 7.5 në 6.5,...

Shqipëria miraton në parim ‘hyrjen’ në NATO të Finlandës dhe Suedisë

Në mbledhjen e sotme, Këshilli i Ministrave miratoi në parim protokollet e aderimit në NATO për Finlandën dhe Suedinë. Kështu deklaroi ministrja e Punëve të...

Berisha dhe Alibeaj zhvillojnë mbledhje paralele në selinë e PD

Edhe pse pak ditë më parë ish-kryeministri Sali Berisha u zgjodh kryetar i Partisë Demokratike, deputetët demokratë mbeten të përçarë dhe mbajnë qëndrime të...

‘Diaspora si zonë e veçantë elektorale’, Berisha: Rama fyen shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, për t'i konsideruar shqiptarët e diasporës si një zonë e veçantë...

‘Opozita më e mirë, shqiptarët e ndershëm’, thotë Meta

“Mendoj se opozita më e mirë janë shqiptarët e ndershëm. Ata kanë nevojë për t’u bashkuar dhe për të çuar përpara vendin”. Kështu u shpreh...