Politikë

Politikë

PD dorëzon nesër në Kuvend projektligjin për ndarjen territoriale me 94 bashki

Ditën e nesërme në orën 09:00, Partia Demokratike do të dorëzojë në Kuvend projektligjin për ndryshimet e ndarjes territoriale, së bashku me materialin shoqërues...

Spiropali prezantohet si drejtuese politike e PS-së në Shkodër

Drejtuesja e re politike e Shkodrës, Elisa Spiropali është prezantuar ditën e sotme në këtë qark, në krah të Sekretarit të Përgjithshëm të PS-së,...

Doda: Berisha kishte dijeni për parregullsitë në zgjedhjet për kreun e FRPD-së

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Barbara Doda e cila garoi për kreun e FRPD-së, thotë se kryedemokrati Sali Berisha ka qenë në...

Kandidatja për kreun e FRPD-së: Zgjedhjet me probleme, s’kishim listën e votuesve

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Barbara Doda e cila garoi për kreun e FRPD-së, thotë se procesi i votimit në këtë forum...

Meta: Partia e Lirisë do rikthehet fuqishëm, synojmë edhe Këshillat Bashkiakë

Betejën për zgjedhjet lokale të 2023-shit, Partia e Lirisë nuk do ta fokusojë vetëm tek kandidatët për kryetar bashkie, për të cilët Ilir Meta...

‘Ethet’ e garës, kush janë kryebashkiakët që do rikonfirmojë Rama

Kur na ndajnë 8 muaj nga zgjedhjet lokale, ethet elektorale për kandidatët që do të garojnë kanë nisur. Socialistët që janë në pushtet që prej...

Basha përgatit rikthimin, deputetët ‘presion’ gjykatës për statutin

Rreth 8 muaj para zgjedhjeve të ardhshme lokale Partia Demokratike është sërish e përçarë dhe me rrezikun konkret që të përsëris 6 marsin. Që prej...

PD zbardh takimin mes Berishës dhe Metës në selinë blu

Partia Demokratike ka publikuar një njoftim, në lidhje me takimin mes kryedemokratit, Sali Berisha dhe kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta këtë të...

‘Krimi i organizuar financon politikën’, Fevziu: Kritikat e SHBA-së për Shqipërinë

Gazetari Bledi Fevziu, nisur nga intervista e fundit që ka zhvilluar me ambasadoren e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim, deklaroi se amerikanët ishin kritik...