Njëmbëdhjetë të vdekur nga Covid-19 në Shqipëri

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 11 persona si pasojë e Covid-19, ndërsa nga kryerja e 3251 testeve të dyshuara, 519 prej tyre janë konfirmuar pozitivë.

Në spitalet Covid në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po marrin trajtim mjekësor 399 pacientë, ku 28 janë në terapi intensive, nga të cilët dhjetë janë të intubuar. Në Shqipëri, që nga fillimi i epidemisë kanë humbur jetën 2133 persona.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 23013
Fier 2596
Durrës 1561
Vlorë 1456
Shkodër 1267
Gjirokastër 1196
Korçë 813
Lezhë 642
Elbasan 418
Dibër 343
Kukës 332
Berat 146.

Qarku më i prekur nga epidemia është ai i Tiranës, në të cilin raportohet numri më i lartë i rasteve pozitive dhe viktimat.

Autoritetet u bëjnë thirrje qytetarëve të zbatojnë masat anticovid, me qëllim shkëputjen e infeksionit në popullatë.

Sipas MSH-së, 671 qytetarë janë të shëruar duke e çuar në total numrin e tyre në 84,625, që nga fillimi i epidemisë.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Armëpushimi Izrael-Palestinë, qytetarët harrojnë luftimet, i rikthehen jetës normale

Ndërsa armëpushimi vijon të mbajë, kufizimet në komunitetet në jug të Izraelit janë hequr dhe impiantet energjetike në Gaza janë rihapur. Ndërkohë, familjet palestineze po...

Qeveria e Abazoviç pritet të rrëzohet më 19 gusht, thotë ministri malazez

Ministri i Bujqësisë dhe Administrimit të Ujërave të Malit të Zi, njëkohësisht kryetari i Partisë Popullore Socialiste, Vladimir Jokoviç deklaroi se ka informacione të...

Lionel Messi mund të rikthehet te Barcelona

Barcelona dhe agjentët e Lionel Messit po diskutojnë për mundësinë e rikthimit të argjentinasit në ekipin blaugrana, në verën e vitit 2023. Synimi i klubit...

TË FUNDIT

Armëpushimi Izrael-Palestinë, qytetarët harrojnë luftimet, i rikthehen jetës normale

Ndërsa armëpushimi vijon të mbajë, kufizimet në komunitetet në jug të Izraelit janë hequr dhe impiantet energjetike në Gaza janë rihapur. Ndërkohë, familjet palestineze po...

Qeveria e Abazoviç pritet të rrëzohet më 19 gusht, thotë ministri malazez

Ministri i Bujqësisë dhe Administrimit të Ujërave të Malit të Zi, njëkohësisht kryetari i Partisë Popullore Socialiste, Vladimir Jokoviç deklaroi se ka informacione të...

Lionel Messi mund të rikthehet te Barcelona

Barcelona dhe agjentët e Lionel Messit po diskutojnë për mundësinë e rikthimit të argjentinasit në ekipin blaugrana, në verën e vitit 2023. Synimi i klubit...

Vuçiçit i kërkohet debat në Kuvend për reciprocitetin me Kosovën

Partia Popullore e Serbisë njoftoi se i ka dorëzuar kryetarit të Kuvendit serb, një iniciativë për mbajtjen urgjente të seancës së posaçme për të...

SHBA-të japin edhe një miliard dollarë ndihmë ushtarake për Ukrainën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë njoftuar një tjetër ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, prej një miliard dollarësh. Ndihma vjen pasi Agjencia Amerikane për...


Sondazh