Tensionet në selinë e PD, Basha i ashpër me Berishën: Burracak, ish-komunist i vjetër, kërkon të kthejë ‘97

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një komunikim për mediat dënoi ashpër skenat e ndodhura në selinë e PD, pas mësymjes së Sali Berishës dhe mbështetësve të tij, të cilat siç tha të kujtojnë vitin famëkeq ‘97.

Sipas tij, Sali Berisha i përket së shkuarës, që tashmë është bërë barrë dhe pengesë për demokratët në objektivin e tyre për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën.

“Ky ishte një spektakël i shëmtuar i së kaluarës, i asaj të kaluarës që PD ka vendosur ta lërë pas. Shkaku i kësaj sjellje që të kujton të kaluarën është vendimi i djeshëm i këshillit kombëtar. Koha kur sallat e këshillave kombëtar ishin arenë rrahjesh ka marrë fund. Është një shenjë e ndarjes së pakthyeshme me anën e errët të Sali Berishës. Në përpjekje për karshillëk ndaj SHBA marrëzia e Sali Berishës nuk ka fund”, tha Basha.

Basha e cilësoi Berishën një ish-komunist të vjetër, një pakicë e dëshpëruar të cilën demokratët do ta lënë pas. Ai akuzoi ish-kryeministrin se po kontribuon për të mbajtur në pushtet Edi Ramën.

“Do të ecim përpara pa u ndaluar nga ish-komunistët…Sali Berisha e nisi si njëri me dy tesera partie në xhep dhe po e mbyll si një non grata. Kemi shkelur mbi standardet tona për t’i ruajtur fytyrën. PD do të çlirohet nga Sali Berisha dhe gorillat e tij. Këtë thirrje kam për Sali Berishën; hiq dorë nga të qenët tub oksigjeni për Edi Ramën”, u shpreh kryedemokrati Basha.

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Të ulet përkohësisht TVSH-ja për produktet e shportës, thotë eksperti i ekonomisë

Për ekspertin e ekonmisë, Klodian Muço duhet të ulet për një periudhë kohore të përkohshme, ulja e TVSH-së për produktet e shportës për shkak...

Eksperti: Shqiptarët në vështirësi ekonomike, nga muaji mars çmimet vetëm në rritje

Eksperti i ekonomisë, Klodian Muço thotë se shqiptarët ndodhen në vështirësi ekonomike. Në një intervistë për "Euronews Albania", Muço u shpreh se rritja e vazhdueshme...

Qindra hektarë të shkrumbuar nga zjarret në Shkodër, nis verifikimi i dëmeve

Nje banesë e djegur dhe qindra hektarë të shkrumbuar, është bilanci i deritanishëm i zjarreve që rrethuan Shkodrën gjatë ditës së djeshme. Flakët u favorizuan...

TË FUNDIT

Të ulet përkohësisht TVSH-ja për produktet e shportës, thotë eksperti i ekonomisë

Për ekspertin e ekonmisë, Klodian Muço duhet të ulet për një periudhë kohore të përkohshme, ulja e TVSH-së për produktet e shportës për shkak...

Eksperti: Shqiptarët në vështirësi ekonomike, nga muaji mars çmimet vetëm në rritje

Eksperti i ekonomisë, Klodian Muço thotë se shqiptarët ndodhen në vështirësi ekonomike. Në një intervistë për "Euronews Albania", Muço u shpreh se rritja e vazhdueshme...

Qindra hektarë të shkrumbuar nga zjarret në Shkodër, nis verifikimi i dëmeve

Nje banesë e djegur dhe qindra hektarë të shkrumbuar, është bilanci i deritanishëm i zjarreve që rrethuan Shkodrën gjatë ditës së djeshme. Flakët u favorizuan...

Gjendet i pajetë 50-vjeçari në Durrës

Një 50-vjeçar është gjetur pa shenja jete në lagjen nr. 17, në qytetin e Durrësit. Nga këqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune, teksa dyshohet se...

Shkëputja nga gazi rus, BE-ja nis planin për të reduktuar varësinë nga Moska

27 anëtarët e Bashkimit Evropian janë në hapat fillestare  të marrëveshjes  për të ulur përdorimin e gazit natyror me 15 për qind. Ata kanë...


Sondazh