‘Përgjegjësia është personale’, PS asnjë vendim për Ornaldo Rakipin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pak minuta pasi mbaroi mbledhja e grupit parlamentar të PS-së, gazetarja e Euronews Albania, Eksiola Shehu raportoi se pjesa e parë e mbledhjes lidhej me propozimet për emrin e presidentin, ndërsa pjesa e dytë është zhvilluar me dyer të mbyllura.

“Nuk është marrë asnjë vendim sa i takon Ornaldo Rakipit, deputetit i cili u zgjodh një vit më parë në zgjedhjet parlamentare në qarkun e Tiranës. Kujtojmë se rreth 10 ditë më parë SHBA-ja vendosi sanksione për babain e tij, Aqif Rakipin” – u shpreh Shehu.

Gazetarja sqaroi se edhe dje kanë komunikuar me Taulant Ballën për të kuptuar se çfarë vendimi do të marrë PS-ja për deputetin, por ai u shpreh se pas përfundimit të mbledhjes së grupit do të ketë një komunikim për mediat.

“Nga deputetët që kanë qenë në mbledhje më kanë konfirmuar se përgjegjësia është personale dhe se nuk kanë marrë një vendim sa i takon Ornaldo Rakipit,” – tha Shehu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

  1. Pasuria e perbashket, pergjegjsia personale. Per sa kohe qe injoranca dhe me pas frika prej saj te na karakterizoje, ujkut melçite ne qafe ja kemi varur.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Vajza e ish-presidentit iranian arrestohet për ‘nxitje të rebelëve’

Vetëm disa ditë pasi shprehu mbështetje për protestat në Iran, Faezeh Hashemi, vajza e ish-presidentit, Akbar Hashemi Rafsanjani, u arrestua në kryeqytetin iranian nën...

Jennifer Lopez, vrasëse me pagesë në filmin e ri të Netflix

Këngëtarja dhe aktorja e njohur Jennifer Lopez do të shfaqet në një formë krejt ndryshe nga çfarë e kemi parë më herët në aktrim. Këtë...

Vuçiç: Presion ndaj Serbisë, ndërkombëtarët duan të zgjidhin çështjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi të mërkurën se presioni dhe nervozizmi i ndërkombëtarëve për të zgjidhur çështjen e Kosovës është duke u rritur. Ai...

TË FUNDIT

Vajza e ish-presidentit iranian arrestohet për ‘nxitje të rebelëve’

Vetëm disa ditë pasi shprehu mbështetje për protestat në Iran, Faezeh Hashemi, vajza e ish-presidentit, Akbar Hashemi Rafsanjani, u arrestua në kryeqytetin iranian nën...

Jennifer Lopez, vrasëse me pagesë në filmin e ri të Netflix

Këngëtarja dhe aktorja e njohur Jennifer Lopez do të shfaqet në një formë krejt ndryshe nga çfarë e kemi parë më herët në aktrim. Këtë...

Vuçiç: Presion ndaj Serbisë, ndërkombëtarët duan të zgjidhin çështjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi të mërkurën se presioni dhe nervozizmi i ndërkombëtarëve për të zgjidhur çështjen e Kosovës është duke u rritur. Ai...

Pse shqiptarët zgjedhin Anglinë? Flet përfaqësuesi i diasporës në Now

Daniel Nikolla, përfaqësuesi i diasporës thotë se qeveria shqiptare nuk ka ndërmarrë asnjë fushatë ndërgjegjësuese për të ndalur largimin e të rinjve, të cilët...

Kreshnik Spahiu: Tre ligjet gjermane që do ndihmojnë shqiptarët për t’u punësuar

Juristi Kreshnik Spahiu tregoi në “Now” me Erla Mëhillin tre projektligje që pritet të kalojnë në Bundestag dhe do ndihmojnë shqiptarët për t'u punësuar. Ata...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?