Balluku akuzon opozitën se ka shkatërruar sistemin elektro-energjitik

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

https://youtu.be/2mlXfOIu99EBelinda Balluku ka akuzuar me tone të ashpra opozitën se shkatërroi sistemin elektro-energjetik të vendit.

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë u shpreh se në kohën kur Partia Demokratike ishte në pushtet u privatizuan 4 nga hidrocentralet më të rëndësishëm që plotësonin prodhimin energjitik shqiptar, Bistrca 1 dhe 2, Ulza dhe Shkopeti.

“Thirrini mendjes, punoni për këtë popull dhe lërini dënglat,” – bëri thirrje Balluku.

Ministrja u shpreh se falë sistemit transparent që qeveria aplikon për investitorët e huaj tashmë ata vijnë në Shqipëri, ndërkohë që në kohën e PD-së as nuk e mendonin sepse sipas saj “ju fusnin duart në xhepa sapo zbrisnin në Rinas”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

  1. Pirdh pirdh se lirohesh balluku. paaftesin tuaj ja projektoni te tjereve. ata normal qe kan vjedhur e shkaterruar po ju tani keni 10 vite ne pushtet me duket e pamoralshme te kujtoni pulat e ngrordhura . kur ske ci ben gomarit (injorances suaj) i bie samarit (opozita).

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Zbulohet vendbanim 9 mijë vjeçar në Turqi

Arkeologët kanë gjetur vegla kockash dhe obsidiane, rruaza dhe zbukurime të tjera në vendin e Tumës Sircalitepe, e cila ndodhet në Turqinë qendrore. Sipas mediave...

Shuhen shpresat e Shqipërisë për në Ligën e Kombeve, kuqezinjtë mposhten nga Izrali

Ëndrra e Shqipërisë për të kapur vendin e parë në Ligën e Kombeve është shuar. Kuqezinjtë në ndeshjen kundër Izraelit janë mposhtur me rezultatin 2-1. Kombëtarja...

Aksident në Shkodër, oficeri i policisë përplaset me ‘Volkswagen’, 3 të plagosur

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër, ku tre persona kanë mbetur të plagosur. Policia bën me dije se në aksin rrugor Shkodër...

TË FUNDIT

Zbulohet vendbanim 9 mijë vjeçar në Turqi

Arkeologët kanë gjetur vegla kockash dhe obsidiane, rruaza dhe zbukurime të tjera në vendin e Tumës Sircalitepe, e cila ndodhet në Turqinë qendrore. Sipas mediave...

Shuhen shpresat e Shqipërisë për në Ligën e Kombeve, kuqezinjtë mposhten nga Izrali

Ëndrra e Shqipërisë për të kapur vendin e parë në Ligën e Kombeve është shuar. Kuqezinjtë në ndeshjen kundër Izraelit janë mposhtur me rezultatin 2-1. Kombëtarja...

Aksident në Shkodër, oficeri i policisë përplaset me ‘Volkswagen’, 3 të plagosur

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër, ku tre persona kanë mbetur të plagosur. Policia bën me dije se në aksin rrugor Shkodër...

Indi/ 36 të vdekur në një ditë nga rrufetë dhe përmbytjet

Moti i keq dhe rrufetë kanë vrarë 36 njerëz brenda një dite në shtetin verior të Indisë Uttar Pradesh, thanë autoritetet. Të paktën 24 prej tyre vdiqën...

Stuhia vonon lëshimin e raketës së NASA-së për në Hënë

Lëshimi i raketës më të fuqishme ndonjëherë të NASA-s është vonuar për shkak të një stuhie tropikale që mund të shndërrohet në një uragan. Raketa...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?