Opozita akuza qeverisë: përfaqësues të krimit marrin tenderë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Opozita ka kritikuar punën e qeverisë për luftën ndaj krimit të organizuar. Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian, deputeti demokrat Gazment Bardhi tha se Shqipëria ka bërë hapa pas në këtë drejtim.

“Krimi i organizuar është fuqizuar vitet e fundit. Kemi përfaqësues të krimit të organizuar që marrin miliona euro nga tenderat çdo vit. Marrin tendera publikë. Kemi eksponentët të krimit të organizuar që postojnë paratë në mes të Tiranës dhe nuk ka hetime”, tha deputeti i PD. 

Por kritikat e Bardhit janë kundërshtuar nga ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi.

“Zoti Bardhi ka tendencë për të nxirë realitetin. Shqipëria merr pjesë në operacione të përbashkëta kundër krimit të organizuar, kur vetëm pak vite më parë as informacione nuk merrte”, u shpreh ai.

Ministri i Brendshëm deklaroi se është forcuar bashkëpunimi me partnerët për të luftuar krimin e organizuar.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Të paktën 18 të plagosur nga shpërthimi i azotit të lëngshëm në Spanjë

Të paktën 18 persona u plagosën, njëri prej tyre në gjendje të rëndë, kur një kazan me azot të lëngshëm shpërtheu gjatë një mbledhjeje...

Një uragan shkatërrues gjunjëzoi pjesë të SHBA-së

Ian, një nga uraganet më të forta dhe më të këqija që ka goditur ndonjëherë SHBA-në, mori 54 jetë, me 47 vdekje të konfirmuara...

Ish-ambasadori Gashi shpjegon si funksionon Bosnje-Hercegovina: Ka 14 qeveri

Flamur Gashi, ish-ambasador në Bosnje dhe Hercegovinë tregoi në një intervistë për Euronews Albania se Bosnje Hercegovina përveçse një shtet në tërësi ka disa...

TË FUNDIT

Të paktën 18 të plagosur nga shpërthimi i azotit të lëngshëm në Spanjë

Të paktën 18 persona u plagosën, njëri prej tyre në gjendje të rëndë, kur një kazan me azot të lëngshëm shpërtheu gjatë një mbledhjeje...

Një uragan shkatërrues gjunjëzoi pjesë të SHBA-së

Ian, një nga uraganet më të forta dhe më të këqija që ka goditur ndonjëherë SHBA-në, mori 54 jetë, me 47 vdekje të konfirmuara...

Ish-ambasadori Gashi shpjegon si funksionon Bosnje-Hercegovina: Ka 14 qeveri

Flamur Gashi, ish-ambasador në Bosnje dhe Hercegovinë tregoi në një intervistë për Euronews Albania se Bosnje Hercegovina përveçse një shtet në tërësi ka disa...

Të parafundit në rajon, rritja ekonomike ngadalësohet në tremujorin e dytë të vitit

Rritja ekonomike në tremujorin e dytë të këtij viti është poshtë parashikimit të BERZH-it për 2022-shin. BERZH uli në 3 për qind rritjen e ekonomike...

Të vdekur dhe të djegur, civilë ukrainas shtrihen të vrarë pas tërheqjes ruse

Ndërsa forcat ruse u tërhoqën nga periferia e qytetit lindor të Ukrainës, nëpër rrugë u panë trupat e civilëve të vdekur dhe të djegur. Të...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?