Alibeaj: Nëse PS-ja rrëzon kandidaturën tonë, ky do ishte fundi i marrëveshjes

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj deklaroi se nëse mazhoranca do të rrëzojë kandidaturën për president të propozuar nga opozita, kjo do të përbënte edhe fundin e marrëveshjes.

Deklaratën, Alibeaj e dha në një deklaratë për mediat në ambientet e jashtmë të selisë blu.

Ai u shpreh se opozita është futur në këtë proces me seriozitetin më të madh.

“Nëse të hënën mazhoranca rrëzon kandidaturën e opozitës në Kuvend, ky do të ishte fundi i marrëveshjes. Kjo është e qartë. Jemi futur me seriozitetin më të madh, pavarësisht skepticizmit që ekziston përreth nesh. Hap pas hapi, duke lexuar dokumentin tonë, kuptohet serioziteti dhe shërbimi i madh që i bëhet publikut shqiptar”, tha Alibeaj.

Pasditen e së premtes, do të mblidhet Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike dhe aleatët, për të diskutuar për procesin e zgjedhjes së presidentit të ri dhe kandidaturave të mundshme.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Kili tronditet nga tërmeti 5.7 ballë

 Një tërmet me magnitudë 5.7 ka goditur Kilin, por ende  nuk ka raportime për dëme të mëdha materiale apo të lënduar, raporton Reuters. Tërmeti i...

13 të vdekur nga moti i keq në Europë, mes viktimave edhe fëmijë

Stuhi të fuqishme kanë goditur zona të Evropës qendrore dhe jugore, duke vrarë të paktën 13 persona, përfshirë tre fëmijë. Vdekjet, shumica nga rënia e...

Debati mbi ‘pasaportat e arta’, 5 lajmet kryesore

BE kundër ‘pasaportave të arta’: Nxisin krimin e organizuar dhe pastrimin e parave Qeveria shqiptare po kërkon investitorë të huaj të cilët mund të sjellin paratë...

TË FUNDIT

Kili tronditet nga tërmeti 5.7 ballë

 Një tërmet me magnitudë 5.7 ka goditur Kilin, por ende  nuk ka raportime për dëme të mëdha materiale apo të lënduar, raporton Reuters. Tërmeti i...

13 të vdekur nga moti i keq në Europë, mes viktimave edhe fëmijë

Stuhi të fuqishme kanë goditur zona të Evropës qendrore dhe jugore, duke vrarë të paktën 13 persona, përfshirë tre fëmijë. Vdekjet, shumica nga rënia e...

Debati mbi ‘pasaportat e arta’, 5 lajmet kryesore

BE kundër ‘pasaportave të arta’: Nxisin krimin e organizuar dhe pastrimin e parave Qeveria shqiptare po kërkon investitorë të huaj të cilët mund të sjellin paratë...

Zeka: Tensionet në Veri të koordinuara nga Kurti e Vuçiç për të fshehur dështimin

Analisti Milaim Zeka thotë se takimet në Bruksel mes liderit të Kosovës Albin Kurti dhe atij të Serbisë Aleksandër Vuçiç  nuk ka për qëllim...

Bie në kanal, humb jetën 51-vjeçari në Laç

Një 51-vjecar ka humbur jetën aksidentalisht mbrëmjen e së enjtes në Laç. Përmes një njoftimi zyrtar policia lokale sqaroi se 51-vjeçari Y.T dyshohet se ka...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?