‘Presidenti’, Alibeaj: Nesër sërish mbledhje, do diskutohet edhe për emra

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pasditen e së premtes, do të mblidhet Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike dhe aleatët, për të diskutuar për procesin e zgjedhjes së presidentit të ri dhe kandidaturave të mundshme.

Kështu deklaroi kreu i Grupit Parlamentar demokrat, Enkelejd Alibeaj në një deklaratë për mediat, jashtë ambienteve të selisë blu.

Alibeaj u shpreh se në mbledhjen e sotme me 26 deputetët, anëtarë të Grupit Parlamentar u diskutua për transparencën e këtij procesi dhe konsultimin me të gjithë kolegët e tjerë dhe partitë aleate.

“Nesër pasdite do të ketë një tjetër mbledhje. Për respekt të të gjithë kolegëve, mos më pyesni se cilët janë emrat e lakuar. Do të ketë një mbledhje të dytë. Do të konsultohemi edhe me aleatët tanë. Do konsultohemi për procesin dhe emrat eventualë. Vetëm kështu ky proces do të duhet të ecë përpara”, tha Alibeaj.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Liga e Konferencës, Ballkani fiton me përmbysje në Shkup

Skuadra e Ballkanit ka fituar me rezultatin 2-1 në transfertë përballë Shkupit, duke hedhur një hap të rëndësishëm drejt grupeve të Ligës së Konferencës. Kampionët...

Qeveria e Dritan Abazoviç përballet sot me votën e mosbesimit

Qeveria e kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç përballet sot me votën e mosbesimit në Kuvend. Propozimi u iniciua nga 36 përfaqësues të Partisë...

Koreja e Veriut refuzon ofertën e Jugut për ndihmë

Koreja e Veriut ka refuzuar ofertën e Koresë së Jugut për mbështetje ekonomike në këmbim të denuklearizimit. Kim Yo Jong, një zyrtare e lartë dhe...

TË FUNDIT

Liga e Konferencës, Ballkani fiton me përmbysje në Shkup

Skuadra e Ballkanit ka fituar me rezultatin 2-1 në transfertë përballë Shkupit, duke hedhur një hap të rëndësishëm drejt grupeve të Ligës së Konferencës. Kampionët...

Qeveria e Dritan Abazoviç përballet sot me votën e mosbesimit

Qeveria e kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç përballet sot me votën e mosbesimit në Kuvend. Propozimi u iniciua nga 36 përfaqësues të Partisë...

Koreja e Veriut refuzon ofertën e Jugut për ndihmë

Koreja e Veriut ka refuzuar ofertën e Koresë së Jugut për mbështetje ekonomike në këmbim të denuklearizimit. Kim Yo Jong, një zyrtare e lartë dhe...

Shefi i OKB-së: Dëmtimi i centralit të Zaporizhias do të ishte vetëvrasje

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres deklaroi se është shumë i shqetësuar për luftimet pranë uzinës bërthamore të Zaporizhia në Ukrainën jugore dhe...

Kili tronditet nga tërmeti 5.7 ballë

 Një tërmet me magnitudë 5.7 ka goditur Kilin, por ende  nuk ka raportime për dëme të mëdha materiale apo të lënduar, raporton Reuters. Tërmeti i...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?