Deputetët demokratë pro dhe kundër rikthimit të Berishës në krye të PD-së

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Me 40820 vota Sali Berisha u rikthye në krye të Partisë Demokratike. Këtë rikthim të Sali Berishës shumë deputetë të Partisë Demokratike e respektojnë, ndërsa të tjerë e cilësojnë si ditë të keqe për bashkimin e demokratëve.

Grida Duma vë theksin të respektimi i vullnetit të demokratëve dhe tek pesha e madhe që Berisha ka në opozitarizmin në vend.

“Pesha me të cilën i drejtohet ai demokratëve, mesa duket është më e madhe se e të tjerëve. Na vjen mirë s’na vjen mirë për këtë çështje, është tjetër. Që duhet njohur vullneti i demokratëve duhet njohur”, tha deputetja Duma.

Këtë mendim të Dumës nuk e ndajnë deputetë të tjerë demokrat që thonë se sot PD nuk është më e bashkuar.

“Unë s’e kam mohuar asnjëherë që Berisha ka mbështetësit e tij, po PD nuk është e bashkuar sot, ky është një lajm i keq për demokratët”, shprehet deputetja Dhurata Çupi.

Sipas deputetes Oriola Pampuri, proceset e njëanshme nuk mund të kenë një finale që pranohet nga të gjithë.

Në zgjedhjet e zhvilluara këtë të diel Berisha mori mbështetjen e 93% të demokratëve që votuan në garën e tij përballë Ibsen Elezi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

2 COMMENTS

 1. Personaliteti dhe lider i shqiptarise i te gjitha kohrave.
  Patriot i vertete.
  Vizionar i shqur,figur emblematike- pro Kosovar
  Rroft Sali Berish
  Urime fitorja, çofsh faqebebatdh si gjithehere

  • Sali Gerdeci
   Sali fazliqi
   Sali 21 janari vrasesi
   Sali krimineli i i anarkise se 97/98
   Sali milloshevic qe Kosoves ia futi thiken
   Sali non grada, akoma per ket kriminele pushteti eshte mbi te gjitha,
   Sali komunisti sekretari i partise komunist

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Stuhi tropikale në Japoni, urdhër për evakuimin e 72 mijë banorëve

Stuhia tropikale “Meari” po zhvendoset përgjatë ishullit kryesor të Japonisë, Honshu, pasi goditi prefekturën e Shizuokës. Stuhia goditi gjithashtu edhe rajonin e Kantos gjatë të...

Viktima nga shpërthimet në Ekuador e Armeni, 5 ngjarjet kryesore të ditës

Shpërthim dhe të shtëna në qytetin port të Ekuadorit, 5 viktima Të shtënat me armë zjarri dhe një shpërthim pasues la të paktën 5...

‘DokuFest’ ul siparin, ndahen çmimet për garuesit

Festivali ndërkombëtar i filmit dokumentar dhe me metrazh të shkurtër “DokuFest” ka ulur siparin e edicionit të 21-të. “Fabrika e punëtorëve” e regjisorit kroat Srdjan...

TË FUNDIT

Stuhi tropikale në Japoni, urdhër për evakuimin e 72 mijë banorëve

Stuhia tropikale “Meari” po zhvendoset përgjatë ishullit kryesor të Japonisë, Honshu, pasi goditi prefekturën e Shizuokës. Stuhia goditi gjithashtu edhe rajonin e Kantos gjatë të...

Viktima nga shpërthimet në Ekuador e Armeni, 5 ngjarjet kryesore të ditës

Shpërthim dhe të shtëna në qytetin port të Ekuadorit, 5 viktima Të shtënat me armë zjarri dhe një shpërthim pasues la të paktën 5...

‘DokuFest’ ul siparin, ndahen çmimet për garuesit

Festivali ndërkombëtar i filmit dokumentar dhe me metrazh të shkurtër “DokuFest” ka ulur siparin e edicionit të 21-të. “Fabrika e punëtorëve” e regjisorit kroat Srdjan...

Hasi, vendi me numrin më të lartë të emigrantëve në Mbretërinë e Bashkuar

Daily Mail i ka kushtuar një reportazh, qytetit të Hasit, ose siç njihet ndryshe “Anglisë së vogël”. Vendit të cilit Mbretëria e Bashkuar, i ka...

Shuhet regjisori Kristaq Dhamo

Ditën e sotme është ndarë nga jeta regjisori Kristaq Dhamo.  Dhamo njihet si babai i kinematografisë shqiptare. Ai realizoi filmin e parë shqiptar me metrazh...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?