Berisha: Dumani të rrëfejë çdo krim, banda e Elbasanit lidhje me qeverinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka kërkuar që Nuredin Dumani të rrëfejë të gjitha krimet që ka kryer, pasi deri më tani ka dëshmuar për disa prej tyre.

Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha deklaroi se Dumani dhe banda e Elbasanit kanë qenë të lidhura me qeverinë.

“I bëj thirrje të rrëfejë çdo gjë se deri më tani nuk ka thënë asgjë tjetër, veçse ato që kemi ditur të gjithë. Nuk ka patur asnjë dyshim, se banda e Elbasanit dhe banda të tjera kanë qenë të lidhura me qeverinë, se ato kanë patur në xhep tërësisht prokurorinë e Elbasanit, por edhe prokurorë të mëdhenj në Tiranë, ministra dhe mbi ministra”, tha ish-kryeministri.

Berisha tha se ndaj Dumanit po ushtrohet një censurë, teksa shtoi çështjet në ngarkim të anëtarëve të bandës së Elbasanit për vrasje dhe vjedhje janë mbyllur me urdhër të qeverisë.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kërkohet hapja e plazheve 100% publike, nis mbledhja e firmave

Çadra e plazhit këtë herë u hap përballë Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit, në shenjë reagimi për hapësirat e pakta të plazheve publike. Pjesëtar të...

SHELL zbulon naftë dhe gaz, Rama: Përfitojmë ne dhe Europa

Kompania holandeze Shell ka zbuluar sasi të konsiderueshme nafte dhe gazi në nëntokën shqiptare. Shell Albania është vendosur prej 8 vjetësh në Shqipëri dhe është...

70 vjeç në timon, Partia Socialiste propozon ndryshime në Kodin Rrugor

Personat deri në moshën 70-vjeçare mund të drejtojnë autobusë, kamion dhe çdo mjet tjetër për transport njerëzish dhe mallrash. Grupi parlamentar socialist ka depozituar në...

TË FUNDIT

Kërkohet hapja e plazheve 100% publike, nis mbledhja e firmave

Çadra e plazhit këtë herë u hap përballë Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit, në shenjë reagimi për hapësirat e pakta të plazheve publike. Pjesëtar të...

SHELL zbulon naftë dhe gaz, Rama: Përfitojmë ne dhe Europa

Kompania holandeze Shell ka zbuluar sasi të konsiderueshme nafte dhe gazi në nëntokën shqiptare. Shell Albania është vendosur prej 8 vjetësh në Shqipëri dhe është...

70 vjeç në timon, Partia Socialiste propozon ndryshime në Kodin Rrugor

Personat deri në moshën 70-vjeçare mund të drejtojnë autobusë, kamion dhe çdo mjet tjetër për transport njerëzish dhe mallrash. Grupi parlamentar socialist ka depozituar në...

Edhe në Kiev bëhet plazh, ukrainasit përpiqen të kapin ritmin

Kievi ka rënë në qetësi dhe për momentin nuk është duke përjetuar sulmet të cilat janë përqendruar në rajonet lindore të Ukrainës. Në këto...

Mbi 200 të infektuar me COVID në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 213 raste të reja me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se nuk është shënuar asnjë rast...