Berisha: Ministra e deputetë të PS-së, kandidatë për ekstradime

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-Kryeministri Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në seancën parlamentare ka akuzuar shumicën qeverisëse se po pengon kalimin në Kuvend të marrëveshjet e ekstradimit me vendet e Beneluksit.

Sipas Berishës, kjo bëhet për faktin se ka ministrja dhe deputetë të PS-së që kërkohen të ekstradohen në këto vende.

“Denoncoj qeverinë e cila nuk sjell në Parlament marrëveshjen e ekstradimit me vendet e Beneluksit. Dhe këtë nuk e bën për faktin e vetëm se të paktën 6 ministra dhe shumë deputetë socialistë janë kandidatë për ekstradime”, tha Berisha.

Shqipëria nuk ka marrëveshje për ekstradime të ndërsjella me shumë vende të BE-së.

Ndërkohë përveç këtyre akuzave përgjithësuese, Berisha drejtoi akuzë për kreun e grupit të PS, Taulant Balla.

Sipas ish-kryeministrit Balla ka mbi 100 thirrje telefonike me Nuredin Dumanin, të akuzuar për disa vrasje nga SPAK.

“Ai ka mbi 50-100 telefonata me Dumanin”, deklaroi në Parlament, ish-kryeministri Berisha.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Qeveria e Kosovës akuzon Listën Serbe se po mbron bandat kriminale

Qeveria e Kosovës vlerëson se Lista Serbe është "sajesë e Beogradit dhe tashmë instrument i saj", dhe se ka “monopolizuar përfaqësimin politik të serbëve...

Kush është Salman Rushdie, shkrimtari që trazoi botën me ‘Vargjet Satanike’

Romancieri me origjinë indiane, Salman Rushdie, i cili u sulmua me thikë ndërsa ishte në skenë në Nju Jork, është kërcënuar me vdekje për...

11 të vrarë nga përleshja e bandës së El Chapos në burg

Të paktën 11 persona janë vrarë pas një konflikti midis anëtarëve të dy karteleve rivale në qytetin kufitar meksikan të Juarez, thanë sot autoritetet. Los...

TË FUNDIT

Qeveria e Kosovës akuzon Listën Serbe se po mbron bandat kriminale

Qeveria e Kosovës vlerëson se Lista Serbe është "sajesë e Beogradit dhe tashmë instrument i saj", dhe se ka “monopolizuar përfaqësimin politik të serbëve...

Kush është Salman Rushdie, shkrimtari që trazoi botën me ‘Vargjet Satanike’

Romancieri me origjinë indiane, Salman Rushdie, i cili u sulmua me thikë ndërsa ishte në skenë në Nju Jork, është kërcënuar me vdekje për...

11 të vrarë nga përleshja e bandës së El Chapos në burg

Të paktën 11 persona janë vrarë pas një konflikti midis anëtarëve të dy karteleve rivale në qytetin kufitar meksikan të Juarez, thanë sot autoritetet. Los...

Tragjedia në Malin e Zi, reagon Abazoviç: Qëndroni afër familjeve të viktimave

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç e ka cilësuar tragjedi ngjarjen në Cetinje, që la pas 11 viktima dhe 10 të plagosur. “U bëj...

Kasa: S’mund të flasim për rritje të madhe të turizmit kur plazhet janë bosh

Rrahman Kasa, kryetar i Unionit Turistik Shqiptar tha se përkundër shifrave të publikuara nga kryeministri ky sezon turistik është poshtë pritshmërive pas 2 vjetëve...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?