31-vjetori i PS, Rama falënderon Nanon dhe patronazhistët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka shprehur falënderim për liderin historik të socialistëve, Fatos Nano me rastin e 31-vjetorit të themelimit të PS.

Rama në një urim në rrjetet sociale, ka falënderuar edhe ‘patronazhistët’, strukturë elektorale brenda PS.

PS është themeluar më 13 qershor 1991, pas ndryshimit të emrit nga Partia e Punës së Shqipërisë në Partia Socialiste e Shqipërisë.

Në kongresin e 10-të PPSH-së ku u vendos për ndryshimin e emrit, drejtimin e partisë e mori Fatos Nano.

Ndonëse, Nano konsiderohet lideri histori i PS, në 31 vite, kryetari më jetëgjatë tashmë është Rama.

Nano, i cili është zgjedhur disa herë në krye të PS dhe disa herë kryeministër, u largua nga drejtimi i PS pas humbjes së zgjedhjeve në 2005.

Prej atij viti dhe deri tani, PS drejtohet nga Edi Rama, i cili gjatë 17 viteve ka pasur disa herë përplasje të forta me ish-kryeministrin Nano.

2 COMMENTS

  1. Nano bashk me xhoanen duke thith kokaine ne nje hotel ne sarand ku benin pazaret me te korroptuarit e asaj kohe. Shkofsh ne djall sa me shpejt bashk me kte bastardin dhe shum te tjer qe e lan shqiperine ketu ku esht.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

11 të vrarë nga përleshja e bandës së El Chapos në burg

Të paktën 11 persona janë vrarë pas një konflikti midis anëtarëve të dy karteleve rivale në qytetin kufitar meksikan të Juarez, thanë sot autoritetet. Los...

Tragjedia në Malin e Zi, reagon Abazoviç: Qëndroni afër familjeve të viktimave

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç e ka cilësuar tragjedi ngjarjen në Cetinje, që la pas 11 viktima dhe 10 të plagosur. “U bëj...

Kasa: S’mund të flasim për rritje të madhe të turizmit kur plazhet janë bosh

Rrahman Kasa, kryetar i Unionit Turistik Shqiptar tha se përkundër shifrave të publikuara nga kryeministri ky sezon turistik është poshtë pritshmërive pas 2 vjetëve...

TË FUNDIT

11 të vrarë nga përleshja e bandës së El Chapos në burg

Të paktën 11 persona janë vrarë pas një konflikti midis anëtarëve të dy karteleve rivale në qytetin kufitar meksikan të Juarez, thanë sot autoritetet. Los...

Tragjedia në Malin e Zi, reagon Abazoviç: Qëndroni afër familjeve të viktimave

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç e ka cilësuar tragjedi ngjarjen në Cetinje, që la pas 11 viktima dhe 10 të plagosur. “U bëj...

Kasa: S’mund të flasim për rritje të madhe të turizmit kur plazhet janë bosh

Rrahman Kasa, kryetar i Unionit Turistik Shqiptar tha se përkundër shifrave të publikuara nga kryeministri ky sezon turistik është poshtë pritshmërive pas 2 vjetëve...

Langya mund të jetë ‘maja e ajsbergut’ për patogjenë të tjerë, sipas disa studiuesve

Një grup shkencëtarësh kanë kërkuar më shumë mbikëqyrje për një virus të ri të zbuluar tek dhjetëra njerëz në Kinën lindore që mund të mos...

I riu qëlloi familjen, detaje nga ngjarja me 11 viktima në Mal të Zi

Ngjarja tragjike në Cetinje, Mal të Zi, që la pas 11 viktima dhe 10 të plagosur, mes tyre një polic dhe fëmijë, nisi nga...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?