Nis puna për reformën zgjedhore, caktohen 8 ekspertë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Komisioni për Reformën Zgjedhore do të ketë 8 ekspertë përfaqësues të palëve. Numri kaq i lartë i njerëzve që do të punojnë për rregullat zgjedhore, tregon rëndësinë e këtij Komisioni që synimin e ka të krijoj një kod të qëndrueshëm.

Përfaqësuesi më i lartë i PS, Damian Gjiknuri vuri theksin të konsensusi dhe gjuha e dialogut që duhet të mbizotërojë në këtë komision.

Ndërsa për Alibeajn më tepër rëndësi ka pranimi në masë të gjerë nga të gjitha palët i rezultateve të këtij komisioni.

Pjesë e kësaj tryeze ishte edhe Oerd Bylykbashi, nënkryetar i PD së drejtuar nga Sali Berisha.

Po ashtu edhe përfaqësuesit e partive të vogla opozitare, të cilët që në mbledhjen e parë kërkon ndryshim të sistemit për të ulur mundësinë që kryetarët të caktojnë deputetët.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Langya mund të jetë ‘maja e ajsbergut’ për patogjenë të tjerë, sipas disa studiuesve

Një grup shkencëtarësh kanë kërkuar më shumë mbikëqyrje për një virus të ri të zbuluar tek dhjetëra njerëz në Kinën lindore që mund të mos...

I riu qëlloi familjen, detaje nga ngjarja me 10 viktima në Mal të Zi

Ngjarja tragjike në Cetinje, Mal të Zi, që la pas 11 viktima dhe 10 të plagosur, mes tyre një polic dhe fëmijë, nisi nga...

Lojtari më mirë i sezonit 2021-2022, të nominuarit kryesorë të UEFA

Karim Benzema, shoku i tij i skuadrës tek Real Madrid Courtois dhe Kevin De Bruyne janë tre të nominuarit kryesorë që janë në garë për...

TË FUNDIT

Langya mund të jetë ‘maja e ajsbergut’ për patogjenë të tjerë, sipas disa studiuesve

Një grup shkencëtarësh kanë kërkuar më shumë mbikëqyrje për një virus të ri të zbuluar tek dhjetëra njerëz në Kinën lindore që mund të mos...

I riu qëlloi familjen, detaje nga ngjarja me 10 viktima në Mal të Zi

Ngjarja tragjike në Cetinje, Mal të Zi, që la pas 11 viktima dhe 10 të plagosur, mes tyre një polic dhe fëmijë, nisi nga...

Lojtari më mirë i sezonit 2021-2022, të nominuarit kryesorë të UEFA

Karim Benzema, shoku i tij i skuadrës tek Real Madrid Courtois dhe Kevin De Bruyne janë tre të nominuarit kryesorë që janë në garë për...

11 viktima nga një sulm në Malin e Zi

Një sulm ka ndodhur në Cetinje, një qytet në Malin e Zi rreth orës 16:00 të së premtes. 11 persona vdiqën, ndërsa 10 u...

IMT i shembi shtëpinë, 55-vjeçari në gjendje të dehur plagos inspektorin në Tiranë

Inspektori i Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit Ilirjan Gavelli u plagos me pistoletë në bark nga shtetasi Qani Muça të premten në Tiranë. Gazetari i...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?