Balla-Berishës: SPAK ka nisur procedimin për grabitjen e kompleksit ‘Partizani’

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka akuzuar kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berisha për grabitjen e truallit në kompleksin ‘Partizani’.

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Bala bëri me dije se Struktura e Posaçme (SPAK) ka filluar procedimin në lidhje me këtë çështje.

Balla paralajmëroi se nesër do të dërgojë të tjera dokumente në SPAK.

“Ky vodhi prona në mes të Tiranës, kompleksin “Partizani”. SPAK-u më ka informuar që e ka regjistruar dosjen, pra ka nisur procedimin dhe nesër do i çoj dokumenta shtesë sesi është vjedhur prona e kompleksit “Partizani”, sesi prona nuk i është kthyer pronarëve të vërtetë”, theksoi ai.

Deputeti socialist tha Berisha është grabitësi më i madh i pronave në vend dhe e konsideron të rëndë faktin se pas 31 vitesh, ai po u kërkon falje ish-pronarëve.

“Po fliste para pak minutash, një grabitës pronash i paimagjinueshëm. Ajo që është më e rënda, pas 31 vitesh ka ardhur dita që ky grabitësi i kërkon ndjesë ish-pronarëve. Ky, që ka njohur pronat e veta nga Viçidoli në bregun e Dhërmiut. Kompensim të pronave të Viçidolit në Dhërmi. E ftoj parafolësin të dalë dhe t’u shpjegojë shqiptarëve, si ka mundësi që ky është pronar tokash te Gjiri i Lalzit?”, u shpreh Balla.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti: Kujtimin për familjen Jashari ta shndërrojmë në përjetësi

Albin Kurti mbajti mbledhja e pestë tw komitetit ndër-ministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Në këtë mbledhje, që zgjati tre orë, u prezantua...

Nëna hidhet me foshnjën e saj nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë

Një nënë me fëmijën e porsalindur është hedhur nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë, mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00...

A është dielli i dëmshëm për shëndetin?

Dielli është i mirë, i shëndetshëm dhe shmang depresionin, shkruan KosovaPress. Përfitimet e ekspozimit ndaj rrezeve të diellit, në fakt, janë shumë më të ulëta...

TË FUNDIT

Kurti: Kujtimin për familjen Jashari ta shndërrojmë në përjetësi

Albin Kurti mbajti mbledhja e pestë tw komitetit ndër-ministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Në këtë mbledhje, që zgjati tre orë, u prezantua...

Nëna hidhet me foshnjën e saj nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë

Një nënë me fëmijën e porsalindur është hedhur nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë, mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00...

A është dielli i dëmshëm për shëndetin?

Dielli është i mirë, i shëndetshëm dhe shmang depresionin, shkruan KosovaPress. Përfitimet e ekspozimit ndaj rrezeve të diellit, në fakt, janë shumë më të ulëta...

Bjellorusia është kërcënuar nga Ukraina, pretendon Lukashenko

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko tha të shtunën se Ukraina ishte përpjekur të godiste objektet ushtarake në territorin bjellorus tre ditë më pare. Agjencia shtetërore...

Zbulohet bima e parë mishngrënëse që kap prenë nën tokë

Shkencëtarët kanë zbuluar një bimë mishngrënëse që rrit nëntokë rrënjë që kapin gjahun, duke u ushqyer me krijesa nëntokësore si krimbat, larvat dhe brumbujt. Lloji i...