Berisha për protestën: Shqiptarët në rrezik, Rama do largohet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se qytetarët shqiptarë janë në rrezik për shëndetin, vendin e punës si dhe të ardhurat e tyre, ndaj beson se më 7 korrik, Tirana do të jetë e mbushur me protestues kundër qeverisë.

Në një deklaratë për mediat jashtë ambieteve të Kuvendit, Berisha bëri me dije se protesta do të zhvillohet në orën 19:00 dhe se është e hapur për çdo shqiptar.

Berisha tha se kryeministri Edi Rama nuk është larguar më parë nga protestat, por paralajmëroi se do të largohet.

“Qytetarët shqiptarë, duke filluar nga interesi i tyre kombëtar, tek shëndeti, vendi i punës, xhepat e tyre, ndjejnë se janë në rrezik të madh. Ndjejnë një thirrije të brendshme se duhet me çdo kusht t’i dalin zot vetes dhe të marrin në dorë fatet e vendit.

Protesta është e hapur për të gjithë shqiptarët dhe është më datë 7 korrik, në orën 19:00. Tirana do derdhet e tëra. Do protestohet ndaj qeverisë dhe parlamentit. Me vendosjen e monizmit dhe zhdukjen e “check and balance”, kushtetutshmëria e kësaj qeverie ka rënë në mënyrë përfundimtare. Rama nuk është larguar, por do të largohet”, theksoi kryedemokrati.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Djali vret babain në Divjakë, në kërkim nga policia

Mesditën e sotme ka ndodhur një vrasje në fshatin Rremas të Divjakës. Euronews Albania mëson se djali Andres Stasi ka mbytur babain e tij, Dhimiter...

Qeveria pranon mashtrimin me TVSH, Ibrahimaj: Të përfshirë edhe ‘inceneratorët’

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka pranuar se skemat e mashtrimit me tatimin mbi vlerën e shtuar të denoncuara nga Lëvizja Socialiste për Integrim...

KPA shkarkon nga detyra gjyqtaren e Elbasanit

Këtë të mërkurë Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Elbana Lluri duke rrëzuar vendimin e Shkallës së Parë të...

TË FUNDIT

Djali vret babain në Divjakë, në kërkim nga policia

Mesditën e sotme ka ndodhur një vrasje në fshatin Rremas të Divjakës. Euronews Albania mëson se djali Andres Stasi ka mbytur babain e tij, Dhimiter...

Qeveria pranon mashtrimin me TVSH, Ibrahimaj: Të përfshirë edhe ‘inceneratorët’

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka pranuar se skemat e mashtrimit me tatimin mbi vlerën e shtuar të denoncuara nga Lëvizja Socialiste për Integrim...

KPA shkarkon nga detyra gjyqtaren e Elbasanit

Këtë të mërkurë Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Elbana Lluri duke rrëzuar vendimin e Shkallës së Parë të...

Ndarja e vendit me rajone, akademikët: Me hartën aktuale, qarku ka humbur rolin

Ndarja administrative e vitit 2014 edhe për përfaqësuesit e universiteteve në vend ka rritur kostot dhe numrin e të punësuarve. Përpara komisionit të reformës territoriale,...

Rama: Putin po përdor mungesën e ushqimit si armë

Kryeministri Edi Rama deklaroi se presidenti rus, Vladimir Putin po përdor mungesën e ushqimit si një armë vdekjeprurëse. Deklaratën, Rama e dha për gazetën holandeze...