Negociatat, Balla: Bullgaria po mban peng Shqipërinë dhe RMV-në

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla deklaroi në Kuvend se Bullgaria po mban peng 2 vende anëtare të NATO-s, Shqipërinë dhe RMV për të negociatat me BE-në.

“Dy vende anëtarë të NATO-s mbahen peng nga një vend anëtar i NATO-s. Kjo është keqardhja më e madhe, ku çështjet e sigurisë për shkak të agresonit të pajustifikuar dhe gjeniocidit rus në Ukrianë, një vend anëtar i NATO-s, nuk e kupton rëndësinë që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të mbajnë sa më parë Konferecdën e parë Ndërqeveritare”, u shpreh Balla.

Deputeti tha se Shqipëria i ka përmbushur të gjitha detyrat e shtëpisë.

“Unë nuk di sesi mund të jetë rrugëdalja pasi para pak minutash kryeministri Petkov e ka deklaruar pamundësinë për të dhënë dakordësinë e heqjes së vetos”, tha Balla.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti: Kujtimin për familjen Jashari ta shndërrojmë në përjetësi

Albin Kurti mbajti mbledhja e pestë tw komitetit ndër-ministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Në këtë mbledhje, që zgjati tre orë, u prezantua...

Nëna hidhet me foshnjën e saj nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë

Një nënë me fëmijën e porsalindur është hedhur nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë, mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00...

A është dielli i dëmshëm për shëndetin?

Dielli është i mirë, i shëndetshëm dhe shmang depresionin, shkruan KosovaPress. Përfitimet e ekspozimit ndaj rrezeve të diellit, në fakt, janë shumë më të ulëta...

TË FUNDIT

Kurti: Kujtimin për familjen Jashari ta shndërrojmë në përjetësi

Albin Kurti mbajti mbledhja e pestë tw komitetit ndër-ministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Në këtë mbledhje, që zgjati tre orë, u prezantua...

Nëna hidhet me foshnjën e saj nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë

Një nënë me fëmijën e porsalindur është hedhur nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë, mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00...

A është dielli i dëmshëm për shëndetin?

Dielli është i mirë, i shëndetshëm dhe shmang depresionin, shkruan KosovaPress. Përfitimet e ekspozimit ndaj rrezeve të diellit, në fakt, janë shumë më të ulëta...

Bjellorusia është kërcënuar nga Ukraina, pretendon Lukashenko

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko tha të shtunën se Ukraina ishte përpjekur të godiste objektet ushtarake në territorin bjellorus tre ditë më pare. Agjencia shtetërore...

Zbulohet bima e parë mishngrënëse që kap prenë nën tokë

Shkencëtarët kanë zbuluar një bimë mishngrënëse që rrit nëntokë rrënjë që kapin gjahun, duke u ushqyer me krijesa nëntokësore si krimbat, larvat dhe brumbujt. Lloji i...