Tabaku: S’kam pritshmëri nga samiti i BE-së për negociatat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku deklaron se nuk ka ndonjë pritshmëri nga samiti i BE-së sa i përket çështjes së negociatave me Shqipërinë.

Ajo tha se procesi i negociatave është bllokuar prej 8 vitesh për shkak të mungesës së vullnetit politik dhe mungesës së reformave.

“Nuk kam ndonjë pritshmëri nga samiti në lidhje me ndryshimin që mund të ndodhë me Bullgarinë sepse nuk kemi akoma asnjë vendimmarrje. Sot është vetëm fillimi i një procesi që për 8 vite është bllokuar për shkak të mungesës së reformave dhe vullnetit politik. Këtë mungesë vullneti politik dhe mungesë reformash ne jemi duke u përpjekur që tja japim fajin të tjerve. Unë gjykoj që heqja e fajit nga Bullgaria dhe heqja e vetos nga Bullgaria, do na ndihmojë këtu si vend që të fillojmë me vërtet që të punojmë”, u shpreh Tabaku për Euronews Albania.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti: Kujtimin për familjen Jashari ta shndërrojmë në përjetësi

Albin Kurti mbajti mbledhja e pestë tw komitetit ndër-ministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Në këtë mbledhje, që zgjati tre orë, u prezantua...

Nëna hidhet me foshnjën e saj nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë

Një nënë me fëmijën e porsalindur është hedhur nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë, mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00...

A është dielli i dëmshëm për shëndetin?

Dielli është i mirë, i shëndetshëm dhe shmang depresionin, shkruan KosovaPress. Përfitimet e ekspozimit ndaj rrezeve të diellit, në fakt, janë shumë më të ulëta...

TË FUNDIT

Kurti: Kujtimin për familjen Jashari ta shndërrojmë në përjetësi

Albin Kurti mbajti mbledhja e pestë tw komitetit ndër-ministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Në këtë mbledhje, që zgjati tre orë, u prezantua...

Nëna hidhet me foshnjën e saj nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë

Një nënë me fëmijën e porsalindur është hedhur nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë, mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00...

A është dielli i dëmshëm për shëndetin?

Dielli është i mirë, i shëndetshëm dhe shmang depresionin, shkruan KosovaPress. Përfitimet e ekspozimit ndaj rrezeve të diellit, në fakt, janë shumë më të ulëta...

Bjellorusia është kërcënuar nga Ukraina, pretendon Lukashenko

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko tha të shtunën se Ukraina ishte përpjekur të godiste objektet ushtarake në territorin bjellorus tre ditë më pare. Agjencia shtetërore...

Zbulohet bima e parë mishngrënëse që kap prenë nën tokë

Shkencëtarët kanë zbuluar një bimë mishngrënëse që rrit nëntokë rrënjë që kapin gjahun, duke u ushqyer me krijesa nëntokësore si krimbat, larvat dhe brumbujt. Lloji i...