“Berisha specialist i dhunës”, deputetët e PS komentojnë protestën e opozitës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

3 deputetë të Partisë Socialiste kanë komentuar për Euronews Albania protestën e sotme të opozitës. Petro Koçi është shprehur se Sali Berisha është specialist i dhunës.

“Protesta është për të bërë presion mbi gjykatën që të fitojë Sali Berisha, por nuk besoj se gjykatat tremben. Kjo është një opozitë që nuk kredible, një opozitë që sulmon institucionet, qe i vë zjarrin Shqipërisë në një moment ku nevoja për stabilitet është e nevojshme.  Saliu është specialist i dhunës, varet sesi do të jenë zhvillimet e protestës. Kjo nuk tremb njeri, por i bën dëm Shqipërisë”, u shpreh Koçi.

Ndërsa, Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, njëkohësisht edhe deputet, Damian Gjiknuri ka deklaruar se protesta është totalisht e panevojshme.

“Shpresoj protesta të jetë paqësore. Nëse do ndjekim retorikën e Berishës, patjetër që do kthehemi mbrapa në histori, shqiptarët i kanë lënë pas ato”, tha ai.

Ndërkohë, Nasip Naçi shprehet se protesta nuk po zhvillohet kundra mazhorancës.

“Besoj që çdo qytetar ka të drejtën të protestojë, pyesni Berishën për organizimin dhe skenarin. Nuk besoj se protesta do të zgjidhë ndonjë gjë, pas protestës do përcaktohet lidershipi real i PD-së. Nuk bëhet kundra nesh”, u shpreh ai.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Të flasësh shqip në Serbi, studenti nga Beogradi: Nuk jam paragjykuar për gjuhën

Borivoje Llaziç, student nga Serbia që studion gjuhën shqipe thotë se nuk është paragjykuar që ka zgjedhur të studiojë gjuhën e në kombi me të...

Dita Botërore e Fotografisë, Tasho: Nuk mjafton të shkrepësh aparatin, duhet mendim

19 gushti është dita ndërkombëtare e fotografisë. Fotografi Roland Tasho tha për Euronews Albania se arti i fotove është masivizuar, por jo të gjithë...

Informacione se në Kosovë veprojnë grupe ilegale serbe, nisin hetimet

Policia e Kosovës ka informacione se në territorin e Kosovës veprojnë “grupe apo organizata ilegale” nga Serbia, ndërsa Prokuroria Speciale në Prishtinë është duke...

TË FUNDIT

Të flasësh shqip në Serbi, studenti nga Beogradi: Nuk jam paragjykuar për gjuhën

Borivoje Llaziç, student nga Serbia që studion gjuhën shqipe thotë se nuk është paragjykuar që ka zgjedhur të studiojë gjuhën e në kombi me të...

Dita Botërore e Fotografisë, Tasho: Nuk mjafton të shkrepësh aparatin, duhet mendim

19 gushti është dita ndërkombëtare e fotografisë. Fotografi Roland Tasho tha për Euronews Albania se arti i fotove është masivizuar, por jo të gjithë...

Informacione se në Kosovë veprojnë grupe ilegale serbe, nisin hetimet

Policia e Kosovës ka informacione se në territorin e Kosovës veprojnë “grupe apo organizata ilegale” nga Serbia, ndërsa Prokuroria Speciale në Prishtinë është duke...

Humb jetën në një aksident në Greqi 54-vjeçari shqiptar

Një shtetas shqiptar ka humbur jetën në një aksident në qendër të Selanikut. Mediat greke raportojnë se 54-vjeçari, identiteti i të cilit nuk dihet, ka...

Manastirliu: 10 mijë turistë të huaj morën shërbim në qendrat shëndetësore

35 mijë pushues kanë marrë shërbime mjekësore në qendrat shëndetësore që në zonat turistike gjatë muajve të fundit. Shifra është publikuar nga ministrja Ministrja e...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?