Protestuesit mblidhen para selisë blu, kërkojnë largimin e Ramës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Para selisë së Partisë Demokratike janë mbledhur protestuesit e parë.

Për Euronews Albania ata kanë treguar arsyet pse do t’i bashkohen sot protestës së orës 19:00.

“Kam ardhur nga Hasi. Ka varfëri, janë rritur çmimet. Rinia po ikën, Shqipëria po shkatërrohet”, u shpreh një protestues.

“Ne kërkojmë largimin e Ramës. Kjo do arrihet me protesta të fuqishme. Në Has ka ikur e gjithë rinia, vetëm pleqtë kanë ngelur. Të largohet pa rrëmujë të madhe”, tha një tjetër protestues.

Në protestën e sotme nuk mungojnë as emigrantët.

“Me këtë qeveri që ne kemi këtu, ky vend nuk shkon përpara. Ne si emigrantë që vijmë me mall, me këtë sistem që ka Shqipëria, nuk bëhet vendi. Nuk jemi shtet social”, u shpreh një emigrant nga Italia.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

E quajtën terrorist, shkrimtari tregon si nisi incidenti me muxhahedinët

Shkrimtari, Gjergji Thanasi ishte pjesë e incidentit të ndodhur në Panairin Veror të Librit në Durrës pasditen e së mërkurës, ku një grup muxhahedinësh...

Burg për 29-vjeçaren që aksidentoi për vdekje një këmbësor dhe plagosi tre të tjerë

Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë "Arrest me burg" per 29-vjeçaren, Elinta Garo. Ajo do të qëndrojë në burg për 30 ditë, deri në...

Tensionet Kinë-Tajvan, ishulli reagon me stërvitje ushtarake

Tajvani mbajti një stërvitje ushtarake ditën e enjte, me raketa dhe topa që simuluan një përgjigje ndaj një sulmi eventual kinez. Gjithashtu, autoritetet e ishullit...

TË FUNDIT

E quajtën terrorist, shkrimtari tregon si nisi incidenti me muxhahedinët

Shkrimtari, Gjergji Thanasi ishte pjesë e incidentit të ndodhur në Panairin Veror të Librit në Durrës pasditen e së mërkurës, ku një grup muxhahedinësh...

Burg për 29-vjeçaren që aksidentoi për vdekje një këmbësor dhe plagosi tre të tjerë

Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë "Arrest me burg" per 29-vjeçaren, Elinta Garo. Ajo do të qëndrojë në burg për 30 ditë, deri në...

Tensionet Kinë-Tajvan, ishulli reagon me stërvitje ushtarake

Tajvani mbajti një stërvitje ushtarake ditën e enjte, me raketa dhe topa që simuluan një përgjigje ndaj një sulmi eventual kinez. Gjithashtu, autoritetet e ishullit...

Atentati në Vlorë, policia dyshon për vrasës me pagesë

"Nisur nga dinamika e ngjarjes, sesi autorët janë vënë në ndjekje të viktimave, armët që kanë përdorur, mekanizmi, kanë ngritur dyshime të arsyeshme për...

Të përfshirë në një vrasje në 2019-ën, kush ishin dy viktimat e atentatit në Vlorë

Shpati Lena dhe Hakim Xhezo janë viktimat e atentatit të ndodhur paraditen e së enjtes në Panaja të Vlorës. Ata janë emra të njohur për...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?