‘S’më shkon shamia e kuqe”, Balluku përplaset me Mziun pas komenteve për pamjen

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Debate ka pasur sot në Kuvend mes ministres së Infrastrukturës, Belinda Ballukut dhe Xhelal Mziut.

Ky i fundit është shprehur se është e paplotë “Rruga e Arbrit” dhe se gjatë kohës kur PD ishte në pushtet mbaroi punimet e saj me 80%, ndërsa me ardhjen e rilindjes u deshën vite për ta përfunduar.

Sipas ministres nëse rruga e Arbrit do të kishte kaq shumë rëndësi, Mziu duhet të kishte shtyrë bashkëpartiakët e tij ta realizonin këtë rrugë.

Më pas Mziu komentoi pamjen e ministres dhe kjo e fundit iu kundërpërgjigj: “Ti i ke personalet gjërat. Nuk e ke presonale për shkak të detyrës dhe gjyqeve të ke humbur, por ti e tregove edhe njëherë që e ke personale. Siç u more edhe me pamjen time, ti ndoshta më do me shami të kuqe, por mua shamitë nuk më shkojnë dhe qëndrojmë tek teknalitetet e rrugës. E kam provuar dhe nuk me shkon shamia, mund të vë kapele dhe gjëra të tjera, unë e di që zotëria i ka preferencat me shami të kuqe.  Nuk kam ardhur unë këtu që të tregoj pamjen, por kam ardhur për të bërë punën  që se keni bërë ju. Pamja ime është kjo që është, por punët i bëj mirë”, u shpreh Balluku.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Begaj në Prishtinë: Liberalizimi i vizave për Kosovën, premtim i vonuar

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj deklaroi se liberalizimi i vizave për Kosovën është një premtim i vonuar. Deklaratën, Begaj e dha këtë të hënë në...

Osmani: Kosova dhe Shqipëria duhet të kenë traktat për mbrojtje të ndërsjellë

"Është me rëndësi që me Shqipërinë të kemi një traktat për mbrojtje të ndërsjellë, për të cilin në mënyrë reciproke do të reagojmë në...

Dinamika, si ndodhi ngjarja ku u plagos punonjësi i IMT-së

Euronews Albania ka siguruar dosjen hetimore në lidhje me ngjarjen e ndodhur tre ditë më parë në kryeqytet, ku një 55-vjeçar plagosi punonjësin e...

TË FUNDIT

Begaj në Prishtinë: Liberalizimi i vizave për Kosovën, premtim i vonuar

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj deklaroi se liberalizimi i vizave për Kosovën është një premtim i vonuar. Deklaratën, Begaj e dha këtë të hënë në...

Osmani: Kosova dhe Shqipëria duhet të kenë traktat për mbrojtje të ndërsjellë

"Është me rëndësi që me Shqipërinë të kemi një traktat për mbrojtje të ndërsjellë, për të cilin në mënyrë reciproke do të reagojmë në...

Dinamika, si ndodhi ngjarja ku u plagos punonjësi i IMT-së

Euronews Albania ka siguruar dosjen hetimore në lidhje me ngjarjen e ndodhur tre ditë më parë në kryeqytet, ku një 55-vjeçar plagosi punonjësin e...

Plagosi inspektorin e IMT-së, 55-vjeçari del para gjykatës

Prej orës 11:00 ka nisur vlerësimi i kushteve të arrestimit në flagrancë të shtetasit Qani Muça, ndaj të cilit rëndon akuza e "Vrasjes së...

‘Shqipëria pa zot shtëpie’, Molla: Jo flamur të huaj në institucionet shtetërore

Leon Molla, një qytetar shqiptar i shpallur 'non grata" nga Turqia pasi ishte organizatori i një proeste ku u hoq flamuri turk në HEC-in...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?