Berisha: Mbështes kërkesat e qytetarëve në protestën e sotme

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se mbështet kërkesat e qytetarëve në protestën e sotme, që do të zhvillohet për vdekjen e 7-vjeçares në plazhin e Potamit në Himarë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha shprehet se kryeministri Edi Rama po shfaqet arrogant, duke mbrojtur veten, ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi dhe ministren e Turizmit, Mirela Kumbaro teksa qytetarët kërkojnë dorëheqjen e tyre.

“Drejtesi per Jonaden. Edi Rama arrogant mbron veten, Çuçin e familjes dhe Kumbaron, refuzon kerkesat e qytetarëve. Sot qytetarët në protestë të fuqishme në orën 19:30 për largimin e Çuçit, Kumbaros dhe Nanos. Mbështetje të plotë protestës dhe kërkesave të qytetarëve. sb”, shkruan Berisha në rrjetin social, Facebook.

Intinerari pritet të jetë i njëjtë si protesta e së enjtes, ku fillimisht protestuesit do të mblidhen në orën 19:30 para godinës së Ministrisë së Brendshme, për të marshuar më pas drejt Kryeministrisë.

Më 2 gusht, shtetasi Arjan Tase përplasi për vdekje 7-vjeçaren, teksa kryente manovra të rrezikshme me skaf në plazhin e Potamit në Himarë.

Ai ishte efektiv policie dhe u përjashtua nga rradhët e policisë nga Drejtori i Përgjithshëm, Gledis Nano.

Në lidhje me këtë ngjarje të rëndë, Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për ish-efektivin Arjan Tase.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Në cilat vende po aplikohet ‘java me 4 ditë’

Bisedat rreth javës 4-ditore të punës janë rindezur nga pandemia COVID-19, me punëtorët dhe punëdhënësit që rimendojnë rëndësinë e fleksibilitetit dhe përfitimeve në vendin...

Ales Bialiatski: Kush është fituesi i Çmimit Nobel për Paqe?

Ales Bialiatski është një aktivist i shquar bjellorus i të drejtave të njeriut, i cili aktualisht po mbahet në burg pa gjyq. Bialiatski, 60 vjeç,...

Rama takim me kryebashkiakët në Gjirin e Lalzit për zgjedhjet vendore

Këtë të premte kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me kryebashkiakët në Gjirin e Lalëzit për të diskutuar për zgjedhjet lokale. Mbledhja po zhvillohet...

TË FUNDIT

Në cilat vende po aplikohet ‘java me 4 ditë’

Bisedat rreth javës 4-ditore të punës janë rindezur nga pandemia COVID-19, me punëtorët dhe punëdhënësit që rimendojnë rëndësinë e fleksibilitetit dhe përfitimeve në vendin...

Ales Bialiatski: Kush është fituesi i Çmimit Nobel për Paqe?

Ales Bialiatski është një aktivist i shquar bjellorus i të drejtave të njeriut, i cili aktualisht po mbahet në burg pa gjyq. Bialiatski, 60 vjeç,...

Rama takim me kryebashkiakët në Gjirin e Lalzit për zgjedhjet vendore

Këtë të premte kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me kryebashkiakët në Gjirin e Lalëzit për të diskutuar për zgjedhjet lokale. Mbledhja po zhvillohet...

Meta akuza Ramës: Fatura e korrupsionit të Rilindjes shkon në 12 mld euro

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po grabit shqiptarët. Të premten, në një konferencë për mediat, Meta tha...

Lirimi i Alqi Bllakos, Meta: Koka e aferës është Rama, drejtësia nuk veproi

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u shpreh në një konferencë për mediat se Koventa Kombëtare e Partisë së Lirisë do të mblidhet...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?