Ngricat në rrugë, ARRSH apelon për kujdes tek drejtuesit e automjeteve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Autoriteti Rrugor Shqiptar thotë se për shkak të reshjeve të dëborës në disa akse kombëtare qarkullimi i mjeteve bëhet me zinxhirë. Në jug të vendit situata ka pasur përmirësim të ndjeshëm dhe qarkullimi i mjeteve kryhet normalisht.

Sipas ARRSH, situata në rajonin qendror paraqitet e stabilizuar, por në disa segmente si Lunik-Steblevë dhe Krujë-Sarisallitik rekomandohet që drejtuesit e automjeteve të përdorin zinxhirë.

Kurse në zonën e veriut reshjet e dëborës janë shoqëruar me erë të fortë dhe kjo ka bërë që qarkullimi i automjeteve të bëhet me zinxhirë, ndërsa puna vijon për pastrimin e dëborës .

Konkretisht, ARRSH-ja thekson se përdormi i zinxhirëve është i detyrueshëm në këto segmente rrugore; Peshkopi-Ushtelencë, Peshkopi-Qafë Drajë,  Urë Çerenecit-Klenjë, Trebisht-Doganë, Mjedë-Pukë-Fushë Arrëz, Fushë Arrëz-Qafë Mali-Kukës, Qafë Mali- Fierzë, Qafë Bualli-Bulqizë-Peshkopi.

Autoritetet kërkojnë nga drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes në udhëtim, të pajisen me zinxhirë dhe me goma dimërore.

Lexoni gjithashtu: 

Moti në Shqipëri, çfarë parashikojnë meteorologët për këtë javë

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Gjendet i pajetë 50-vjeçari në Durrës

Një 50-vjeçar është gjetur pa shenja jete në lagjen nr. 17, në qytetin e Durrësit. Nga këqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune, teksa dyshohet se...

Shkëputja nga gazi rus, BE-ja nis planin për të reduktuar varësinë nga Moska

27 anëtarët e Bashkimit Evropian janë në hapat fillestare  të marrëveshjes  për të ulur përdorimin e gazit natyror me 15 për qind. Ata kanë...

Të paktën 8 viktima nga përmbytjet në Korenë e Jugut

Të paktën tetë njerëz kanë vdekur dhe 14 të tjerë janë lënduar, si pasojë e përmbytjeve në kryeqytetin e Koresë së Jugut, Seul. Autoritetet vendase...

TË FUNDIT

Gjendet i pajetë 50-vjeçari në Durrës

Një 50-vjeçar është gjetur pa shenja jete në lagjen nr. 17, në qytetin e Durrësit. Nga këqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune, teksa dyshohet se...

Shkëputja nga gazi rus, BE-ja nis planin për të reduktuar varësinë nga Moska

27 anëtarët e Bashkimit Evropian janë në hapat fillestare  të marrëveshjes  për të ulur përdorimin e gazit natyror me 15 për qind. Ata kanë...

Të paktën 8 viktima nga përmbytjet në Korenë e Jugut

Të paktën tetë njerëz kanë vdekur dhe 14 të tjerë janë lënduar, si pasojë e përmbytjeve në kryeqytetin e Koresë së Jugut, Seul. Autoritetet vendase...

Armëpushimi Izrael-Palestinë, qytetarët harrojnë luftimet, i rikthehen jetës normale

Ndërsa armëpushimi vijon të mbajë, kufizimet në komunitetet në jug të Izraelit janë hequr dhe impiantet energjetike në Gaza janë rihapur. Ndërkohë, familjet palestineze po...

Qeveria e Abazoviç pritet të rrëzohet më 19 gusht, thotë ministri malazez

Ministri i Bujqësisë dhe Administrimit të Ujërave të Malit të Zi, njëkohësisht kryetari i Partisë Popullore Socialiste, Vladimir Jokoviç deklaroi se ka informacione të...


Sondazh