Mbi 2300 të infektuar me COVID-19 në 24 orë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Gjatë 24 orëve të fundit janë zbuluar 2,383 të prekur nga COVID-19 nga 7,634 testime. Thuajse 50% e rasteve janë në Tiranë (1,112).

Tashmë numërohen 23,593 pacientë aktivë me coronavirus në të gjithë vendin. 134 pacientë po trajtohen në spital, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar.

Ditën e fundit ka pasur tre humbje jete, dy qytetarë nga Durrësi nga 73 vjeç dhe një qytetar nga Tirana 85 vjeç.

Statistika (20 Janar 2022)

Testime totale              1,605,128

Raste pozitive                 241,512

Raste të shëruara           214,633

Raste Aktive                      23,593

Humbje jete                         3,286

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            11,155

Fier                 1,875

Elbasan          1,670

Durrës            1,632

Shkodër          1,563

Vlorë                1,419

Gjirokastër       1,135

Lezhë                883

Berat                 879

Korçë                 868

Dibër                  267

Kukës                 247

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

TË FUNDIT

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

Liderët thirrje të përshpejtohet anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Liderët e 27-të të BE-së përfunduan samitin dyditor të qershorit duke miratuar sot konkluzionet, gjatë të cilit i dhanë statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë,...

Republikanët përshëndesin vendimin e abortit 

Dhjetra republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve u mblodhën në një konferencë shtypi të premten për të festuar vendimin e Gjykatës së Lartë që eliminon...