English

VIDEO | Banorët e Rinasit përplasen me policinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mëngjesin e sotëm banorët e Rinasit janë përplasur me policinë gjatë protestës. Banorët kundërshtojnë vendimin e ARRSH-së për lëvizjen e mjeteve vetëm me një sens drejtimi drejt aeroportit.

- Advertisement -

Forcat e policisë po largojnë me forcë banorët nga rruga, për të lejuar qarkullimin e mjeteve. Por, banorët nuk i binden urdhrit të policisë.

“Na lini deri në orën 12”, shprehen banorët gjatë përplasjeve me efektivët e policisë.

“Mos na prekni me dorë”, thotë një tjetër protestues.

Lëvizja e makinave drejt aeroportit pas vendimit të ARRSH-së:

Për të shkuar drejt aeroportit të Rinasit, mjetet duhet të ndjekin rrugën Qafë Kashar- Rrethrrotullimi i aeroportit të Rinasit e deri në Ahmetaq.

Ndërsa për t’u kthyer, do të ndjekin rrugën Ahmetaq, Vorë – Qafë Kashar. Për mjetet që vijnë nga veriu për në drejtim të Rinasit, do duhet të ndjekin itinerarin Fushë Krujë – Vorë – Qafë Kashar dhe aeroport.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×