English

VIDEO | Johnson merr pjesë në stërvitjen ushtarake të trupave ukrainase

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri në largim i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka vizituar trupat ukrainase që po trajnohen nga ata Forcat e Armatosura Britanike në North Yorkshire.

- Advertisement -

Johnson ka shpërndarë në rrjetet sociale, pamje nga stërvitja e forcave ukrainase teksa vijon lufta në Ukrainë kundër Rusisë.

58-vjeçari ishte veshur me rroba kamuflazhi dhe mori pjesë në stërvitje, teksa hodhi një granatë dhe provoi disa armë nën mbikëqyrjen e komandantëve britanikë.

“Këtë javë vizitova trupat ukrainase që stërviteshin nga Forcat e Armatosura Britanike në North Yorkshire. Mbretëria e Bashkuar është e përkushtuar të bëjë gjithçka që mundet për të ndihmuar Ukrainën të vazhdojë të zmbrapsë agresionin rus”, tha Johnson.

Dorëheqet e Johnson, si kryeministër dhe ministrave erdhën pas një sërë skandalesh që përfshinë kabinetin qeveritar duke nisur me festat gjatë izolimit të pandemisë.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×