VIDEO | Portieri vrapon drejt tribunës për t’i shpëtuar jetën tifozit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ndeshja mes Kadiz dhe Barcelonës, e zhvilluar mbrëmjen e djeshme, u ndërpre për disa minuta, pasi një tifoz në stadium u ndje keq, madje iu rrezikua edhe jeta.

Gjyqtari ndërpreu ndeshjen, teksa doktorët u munduan të shpëtonin tifozin që ndodhej në shkallët e stadiumit.

Portieri i Kadizit, Ledezma vrapoi drejt stolit dhe mori defibrilatorin. Më pas, ai vrapoi sërish drejt tribunës, për t’ia hedhur mjekëve.

- Advertisement -

Për të ndihmuar tifozin, shkuan në ndihmë të dy stafet mjekësore të skuadrave.

Ndeshja e mbyll me rezultatin e thellë 0-4 për ekipin e Barcelonës.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Aksident i frikshëm në Durrës, përplasen 3 automjete

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e të enjtes në Durrës. 3 automjete janë përplasur dhe një prej tyre ka ngelur përmbys në rrugë. Ngjarja ka...

Vendeve afrikane u mungon qasja në vaksinën kundër kolerës

Agjencia e shëndetit publik e Afrikës thotë se vendet me shpërthime vdekjeprurëse të kolerës në kontinent nuk kanë qasje të menjëhershme në vaksina, në...

Restaurohet Muzeu Kombëtar | Ambasadorja e BE: Po punojmë edhe në 11 bashki të tjera

Fasada e Muzeut Historik Kombëtar dhe ndërtesa e institutit të ish-të përndjekurve politikë do të restaurohen falë programit "Eu4culture". Ambasadorja e Bashkimit Europian, Christian Hohmann...

TË FUNDIT

Aksident i frikshëm në Durrës, përplasen 3 automjete

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e të enjtes në Durrës. 3 automjete janë përplasur dhe një prej tyre ka ngelur përmbys në rrugë. Ngjarja ka...

Vendeve afrikane u mungon qasja në vaksinën kundër kolerës

Agjencia e shëndetit publik e Afrikës thotë se vendet me shpërthime vdekjeprurëse të kolerës në kontinent nuk kanë qasje të menjëhershme në vaksina, në...

Restaurohet Muzeu Kombëtar | Ambasadorja e BE: Po punojmë edhe në 11 bashki të tjera

Fasada e Muzeut Historik Kombëtar dhe ndërtesa e institutit të ish-të përndjekurve politikë do të restaurohen falë programit "Eu4culture". Ambasadorja e Bashkimit Europian, Christian Hohmann...

A ka marrë një ftesë nga Kombëtarja? Bruno Dita flet për “Kubin Sportiv”

Futbollisti i Shkëndijës së Tetovës, Bruno Dita deklaroi se e priste një ftesë nga ekipi Kombëtar, por diçka e tillë nuk ndodhi. Në emisionin "Kubi...

Të pathënat e çështjes “McGonigal”, kryeministri Edi Rama flet sonte në “Now”

Çështja "Mcgonigal" ka shkaktuar "kaos" në politikën shqiptare, teksa edhe seanca e sotme plenare në parlament është shoqëruar me tensione mes mazhorancës dhe opozitës,...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×