English

Vijon të digjet për ditë të tëra një varkë në Nju Xhersi, nuk dihet shkaku

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zjarri në anijen e ngarkesave të ankoruar në Nju Xhersi vijon për të tretën ditë dhe ndoshta do të vijojë edhe për disa ditë të tjera, njoftuan të premten zyrtarët.

- Advertisement -

Dy zjarrfikës humbën jetën në betejën me flakët, ndërsa pesë u plagosën, raporton Sky News.

Roja bregdetare tha se nuk dihet se çfarë e shkaktoi zjarrin në anijen me flamur italian Grande Costa d’Avorio, e cila transportonte makina dhe mallra të tjera, në portin e Newark, raportoi Reuters.

Pritet që detajet të bëhen me dije pasi të kryhen hetimet në momentin që do të shuhet zjarri.

Për të ndjekur kanalin e youtube të Euronews Albania KLIKO KËTU! 

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?