Vjosa Osmani përuroi shtatoren e Shën Terezës në Panama

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sot në Panama, Presidentja e Kosovës Osmani përuroi shtatoren e Shën Terezës, të punuar nga skulptori kosovar Bashkim Beqiri, në një ceremoni të organizuar bashkë me Ministren e Jashtme të Panamasë, Erika Mouynes dhe me Kryepeshkopin e Panamasë, José Domingo Ulloa

Presidentja Osmani theksoi se ndihet e lumtur që Panamaja po e monumentalizon kujtesën për Shën Terezën. Kjo është edhe një mirënjohje për punën e saj, për vlerat e saj e për madhështinë e personalitetit të saj.

Ndër të tjera, Presidentja Osmani u shpreh se si “bashkëkombës të saj jemi shumë krenarë me shëmbëlltyrën e Shën Terezës”. Po kështu, shtoi ajo, “i jemi mirënjohës popullit panamez për respektin e treguar me të gjitha nderet që mund t’i ofrohen një të shenjtë”.

- Advertisement -

 

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

A do i kërkoni Bashës ndjesë publike për akuzat për paratë ruse? Përgjigjet Berisha

“Nëse ka njeri që ka mohuar dosjen ruse në mënyrë të fuqishme e të përsëritur ambasadorit dhe të dërguarit të SHBA ka qenë Sali...

Kremlini: SBBA e ka çelësin për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, por s’po e përdorë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka çelësin për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, por nuk është i gatshëm...

“Rama është nisur te padrinoja”- Berisha: Shqipëria do shpërthejë nga fuqia qytetare

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, deklaroi gjatë konferencës për shtyp këtë të premte se një revoltë e madhe qytetare ka përfshirë Tiranën dhe...

TË FUNDIT

A do i kërkoni Bashës ndjesë publike për akuzat për paratë ruse? Përgjigjet Berisha

“Nëse ka njeri që ka mohuar dosjen ruse në mënyrë të fuqishme e të përsëritur ambasadorit dhe të dërguarit të SHBA ka qenë Sali...

Kremlini: SBBA e ka çelësin për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, por s’po e përdorë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka çelësin për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, por nuk është i gatshëm...

“Rama është nisur te padrinoja”- Berisha: Shqipëria do shpërthejë nga fuqia qytetare

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, deklaroi gjatë konferencës për shtyp këtë të premte se një revoltë e madhe qytetare ka përfshirë Tiranën dhe...

Përjashtimi i deputetëve nga Kuvendi, Korreshi: S’ia mbyllin dot gojën opozitës

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën në Kuvend me tre vota pro e dy kundër përjashtoi për 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet...

Asteroidi “puth” tokën, ndër objektet që kanë kaluar më afër planetit ndonjëherë

Një asteroid i ka kaluar Tokës në një distancë shumë të afërt, madje më pranë dhe se disa satelitë. Asteroidi 2023 BU kaloi në fund të...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×