English

Vodhën 60 mln lekë nga pensionet, arrestohet drejtori i Postës dhe vartësi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Arrestohet drejtori i Postës së Dibrës, Ilir Vraniçi dhe shefi i zyrës Xhevdet Doda. Dy zyrtarët akuzohen nga Prokuroria për shpërdorim detyre.

- Advertisement -

Prokurorja Xhoana Mehmetaj ka firmosur urdhër-arrestin edhe për punonjësin e postës Gazmir Hasi, i cili akuzohet për vjedhje dhe falsifikim dokumentesh.

Ky person sipas hetimeve ka vjedhur rreth 6 milionë lekë te reja nga pensionet e qytetarëve.

Gazmir Hasi ka mundur t’i shpëtojë policisë, pasi ende nuk eshët arrestuar.

Dy shefat e tij akuzohen se nuk e kane pikasur vjedhjen edhe pse në dokumentacionet e plotësuara nga Hasi ka parregullsi.

Sipas hetimeve ata kanë pasur dijeni për veprimet e vartësit të tyre.

E gjitha parregullsia sipas veprimeve hetimore të kryera dyshohet se ka ndodhur në periudhën janar-maj të këtij viti.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?