English

Vuçiç ‘e pranon’ se ka pasur vjedhje, Beogradi pritet të shkojë në zgjedhje të reja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas evidentimit të shkeljeve të shumta në zgjedhjet e fundit LOKALE dhe parlamentare, duket se presidenti serb Aleksandër Vuçiç është dorëzuar para presionit ndërkombëtar.

- Advertisement -

Ai deklaroi të shtunën se ka këshilluar kryesinë e Partisë Progresive Serbe (SN) që të shkojnë në zgjedhje të reja në Beograd, që pritet të mbahen në muajt në vijim.

Ai pohoi gjatë një konference për shtyp se “kam këshilluar presidentin e SNS-së, Millosh Vuçeviç dhe kandidatin e kësaj partie për kryetar të Beogradit, Aleksandar Shapiç se duhet ta shqyrtojnë mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të reja në kryeqytet”.

OSBE/ODIHR evidentuan shumë parregullsi në zgjedhjet lokale në Serbi, përfshi dhe faktin që erdhën votues nga Republika Serbe e Bosnje-Hercegovinës, të cilët nuk kishin adresë banimi në Beograd.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×