Vuçiç me Borrell-in: Na pret një takim për vazhdimin e ruajtjes së paqes në Ballkan

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç u takua me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell në hapje të Konferencës së Sigurisë në Mynih dhe paralajmëroi një takim tjetër ditën e nesërme.

“Një takim i shkurtër me Josep Borrell. Nesër na pret me një takim të ri dhe vazhdimin e luftës për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit të gjithë Ballkanit Perëndimor”, ka shkruar Vuçiç në rrjetet sociale.

Vuçiç ka bërë të ditur gjithashtu se ka pasur një takim shumë të rëndësishëm dhe jashtëzakonisht të dobishëm me ministrin e Punëve të Jashtme të Britanisë së Madhe, James Claverley.

- Advertisement -

Presidenti i Serbisë u takua edhe me kryeministrin e Greqisë Kyriakos Mitsotakis, duke thënë se ka pasur një bisedë shumë të mirë, të sinqertë dhe miqësore.

LEXONI GJITHASHTU














LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Fier/Gjendet dhe sekuestrohet automjeti i përdorur nga autorët, gjatë vrasjes së 41-vjeçarit, më datë 07.12.2023. Procedohet penalisht 70-vjeçari që kishte fshehur në garazhin e banesës...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...





TË FUNDIT

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Fier/Gjendet dhe sekuestrohet automjeti i përdorur nga autorët, gjatë vrasjes së 41-vjeçarit, më datë 07.12.2023. Procedohet penalisht 70-vjeçari që kishte fshehur në garazhin e banesës...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...






 








Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×