“Vuçiç si Millosheviç-i”, Elezi: Drejton bandat kriminale në Serbi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i Sigurisë, Bedri Elezi u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se presidenti i Rusisë, Aleksandër Vuçiç është si Sllobodan Millosheviç edhe në veprimet që ndjek gjatë qeverisjes së tij.

Elezi nënvizoi se presidenti i Serbisë është në krye të grupeve kriminale në këtë shtet.

“Presidenti i Serbisë është në krye të grupeve kriminale atje, dhe jemi të vetëdijshëm që këto lëvizje bëhen për të mbrojtur zhvillimet që mund të ndodhin në drejtim të tyre. Na kujtohet rasti i kasapit të Ballkanit, Millosheviç, i cili ka bërë veprime të ngjashme. Këto veprime janë të njëjtat me ato të Vuçiç. Presidentit të Serbisë i mungojnë asetet apo personat që ai kishte një besim shumë të madh”, u shpreh Elezi, teksa komentoi emërimin e Ivica Daçiç si ministër i Punëve të Jashtme të Serbisë.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Futbollist shqiptar në akademinë e PSG. Anersi Vaka rrëfen ëndrrën e tij…

Të luash në një skuadër evropiane është ëndrra e çdo të riu shqiptar që është rritur me pasionin për futbollin. Njëri prej tyre është...

Arsenali 5 pikë para vendit të dytë. Në mbrëmje përballja, Man Utd-Chelsea

11 ndeshje të fituara në 15 javë kampionat, Arsenali duket se është sërish një pretendent për fitimin e titullit kampion në Angli. Topçinjtë regjistruan një...

Ministri Hasani niset drejt Brukselit, Samiti ku pritet të marrë pjesë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, është nisur drejt Brukselit, ku ditën e nesërme, më datë 7 dhjetor, do të marrë...

TË FUNDIT

Futbollist shqiptar në akademinë e PSG. Anersi Vaka rrëfen ëndrrën e tij…

Të luash në një skuadër evropiane është ëndrra e çdo të riu shqiptar që është rritur me pasionin për futbollin. Njëri prej tyre është...

Arsenali 5 pikë para vendit të dytë. Në mbrëmje përballja, Man Utd-Chelsea

11 ndeshje të fituara në 15 javë kampionat, Arsenali duket se është sërish një pretendent për fitimin e titullit kampion në Angli. Topçinjtë regjistruan një...

Ministri Hasani niset drejt Brukselit, Samiti ku pritet të marrë pjesë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, është nisur drejt Brukselit, ku ditën e nesërme, më datë 7 dhjetor, do të marrë...

“Turqia drejt izolimit”, zyrtari i BE: Erdogan të ulë tonet, jo gjuhë të vrazhdë

Retorika e drejtuesve të shtetit turk për vendet fqinje ka rritur shqetësimet në Bashkimin Evropian. Raportuesi për Turqinë në Parlamentin Evropian, NACHO AMOR tha...

Pse nuk ulet çmimi i naftës? Eksperti: Tregtarët abuzojnë, nuk ka konkurrencë

Çmimi i naftës është ulur në tregjet ndërkombëtare rreth 20% përgjatë 2 muajve të fundit. Por në Shqipëri, ai mbetet i pandryshuar dhe për...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×