Will Smith tërhiqet nga Akademia e Oscar pas shpullës ndaj komedianit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktori amerikan Will Smith ka dhënë dorëheqjen nga Akademia e Oscars pasi goditi në skenë komedianin Chris Rock gjatë ceremonisë të së dielës së kaluar.

“Veprimet e mia në Prezantimin e 94-të të çmimeve Oscar ishin tronditëse, të dhimbshme dhe të pafalshme”, thuhet në deklaratën e tij.

Akademia tha se pranoi dorëheqjen dhe do të vazhdojë të ecë përpara me procedurat disiplinore.

- Advertisement -

Smith e goditi ne shpullë Rock-un pas një shakaje të këtij të fundit për kokën e rruar të gruas së tij, për shkak të rënies së flokëve nga alopecia.

Më pak se një orë më vonë, atij iu dha çmimi i aktorit më të mirë për rolin e tij në “King Richard”, ku luajti babanë e yjeve të tenisit Venus dhe Serena Williams.

“Lista e atyre që kam lënduar është e gjatë dhe përfshin Chris, familjen e tij, shumë nga miqtë dhe të dashurit e mi të dashur, të gjithë ata që janë të pranishëm dhe audienca globale në shtëpi”, tha Smith të premten.

“Kam tradhtuar besimin e Akademisë. I kam hequr të nominuarve dhe fituesve mundësinë e tyre për të festuar dhe për t’u lavdëruar për punën e tyre të jashtëzakonshme. Më është thyer zemra”, shtoi aktori.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Protesta për vrasjen e Liridonës/ Aktivistja: Do dalim në terr të kërkojmë drejtësi

Luljeta Demolli, drejtoreshë te “Qendra Kosovare për studime gjinore”, ishte këtë të hënë e ftuar në Euronews Albania për të folur rreth ngjarjes tragjike...

Zgjedhjet në Serbi, Analisti: Vuçiç do vjedhë vota, do shpërthejnë protestat masive

Analisti Fatmir Sheholli ka parashikuar protesta masive pas zgjedhjeve në Serbi, që do të çojnë në rrëzimin e presidentit aktual Aleksandër Vuçiç nga pushteti. Përmes...

Presidenti Duka për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare...

TË FUNDIT

Protesta për vrasjen e Liridonës/ Aktivistja: Do dalim në terr të kërkojmë drejtësi

Luljeta Demolli, drejtoreshë te “Qendra Kosovare për studime gjinore”, ishte këtë të hënë e ftuar në Euronews Albania për të folur rreth ngjarjes tragjike...

Zgjedhjet në Serbi, Analisti: Vuçiç do vjedhë vota, do shpërthejnë protestat masive

Analisti Fatmir Sheholli ka parashikuar protesta masive pas zgjedhjeve në Serbi, që do të çojnë në rrëzimin e presidentit aktual Aleksandër Vuçiç nga pushteti. Përmes...

Presidenti Duka për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare...

Akuzohen për falsifikim të dokumenteve, arrestohen dy zyrtarë në Kosovë

Policia e Kosovës njoftoi të hënën se i ka arrestuar dy zyrtarë të Qendrës për Regjistrim Civil në Obiliq, me inicialet I.M., dhe A.G.,nën...

SHBA-ja akuzon ish-ambasadorin: Ka spiunuar për Kubën gjatë 40 viteve

Shtetet e Bashkuara akuzuan të hënën një ish-ambasador në Bolivi për spiunim për Kubën për më shumë se 40-vjet. Departamenti i Drejtësisë e përshkroi...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×